طرح هادی در ۲۸ روستای مراوه‌تپه در حال اجرا است

گنبدکاووس - ایرنا - رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مراوه‌تپه از اجرای طرح هادی در ۲۸ روستای این شهرستان مرزی خبر داد و گفت: برای اجرای این طرح‌ها ۱۳۴ میلیارد ریال اعتبار از منابع ملی و استانی مصوب شده که تاکنون ۸۱ میلیارد ریال آن تخصیص یافته است.

هوشنگ محمودی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از مجموع ۹۷ روستای مراوه‌تپه که واجد شرایط اجرای طرح هادی هستند، تاکنون برای ۹۳ روستا طرح هادی تهیه شده که در ۶۰ روستا عملیات اجرایی این طرح شروع شده است.

محمودی اضافه کرد: علاوه بر اعتبارات اشاره شده، ۲۰ میلیارد ریال اعتبار از منابع ملی نیز برای اجرای طرح هادی در روستای هدف گردشگری "کمرلی" مراوه‌تپه اختصاص یافت که تاکنون چهار میلیارد ریال آن تخصیص یافته است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مراوه‌تپه همچنین گفت که برای ۶ روستای "سوزش، خوجه گلدی، قربان پیکار، شورجه، ساری قمیش و قره آغاچلی" این شهرستان به دلیل قرار داشتن در طرح کوچ احداث سد چایلی، بعد از جابجایی، طرح هادی تهیه می‌شود.

از روستاهایی که طرح هادی در آنها در حال انجام است، ۱۰ روستای "نارلی آجی سو، آق تقه جدید، قره گل غربی، دیکلی داش، آق قلعه، قوشه تپه، فرق سر پایین، دادلی غزنین و دولت اولان" در بخش مرکزی و ۱۸ روستای "قوشه سو، قولاق کسن، عرب لاله گون، کنت یری، داشلی آرغاچ، لهندر، آقچه آغاچلی، کچیک، آق امام، آلتی آغاج بزرگ و کوچک، چنارلی، قرناوه علیا، چشمه لی، عرب قره جاجی، قرناق،کریم ایشان و قپان علیا" در بخش گلیداغ این شهرستان واقع‌ هستند.

شهرستان مرزی مراوه‌تپه ۶۵ هزار نفر جمعیت دارد که در ۲ نقطه شهری و ۱۰۹ روستا سکونت دارند.

طرح هادی روستایی با اهدافی از جمله ایجاد زمینه توسعه و عمران روستاها با توجه به شرایط فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی، تامین عادلانه امکانات از طریق ایجاد تسهیلات اجتماعی، تولیدی، رفاهی، هدایت وضعیت فیزیکی روستا و بهبود مسکن روستائیان و خدمات محیط زیستی و عمومی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اجرا می شود.

طبق گزارش بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان ۹۳۶ روستای بالای ۲۰ خانوار این استان دارای طرح هادی روستایی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha