فعالیت‌های عمرانی و تولیدی فارس در دوران کرونا تعطیل نشده است

شیراز-ایرنا- استاندار فارس گفت: شاید فعالیت‌های عمرانی، تولیدی و کارخانه‌ای استان در قالب فعالیت‌های کشاورزی، صنعتی و معدنی در دوران کرونا با افت و خیزهایی همراه بوده اما هیچ کدام از فعالیت‌ها تعطیل نشده است.

عنایت‌الله رحیمی شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برخی فعالیت‌های تولیدی افت و خیزی در زمینه حضور کارگران، کارمندان یا نقل و انتقال مواد اولیه و مواد تولید شده داشتند اما هیچکدام تعطیل نشدند.
وی ادامه داد: در فعالیت‌های کشاورزی، گلخانه‌ها در ایام نوروز ۹۹ دچار مشکل شدند چون تقاضای لازم برای خرید گل و گیاه کم شد ضمن اینکه صادرات نیز با معضلاتی مواجه و این فعالیت دچار خسران شد.
استاندار فارس گفت: در دوران کرونا اهد افتتاح فاز سوم کارخانه فولاد، کارخانه کربنات سدیم، کارخانه شایان دیزل و غیره بودیم.
رحیمی افزود: همچنین در این ایام تصفیه‌خانه فاضلاب شیراز، فاز نخست خط انتقال آب از سد درودزن به شیراز، دانشگاه صنعتی شیراز و گازرسانی به روستاها افتتاح شد.
وی گفت: پروژه‌های عمرانی استان با سرعت در حال انجام است؛پروژه‌هایی مثل آزاد راه شیراز- اصفهان، فاز دوم خط انتقال آب از سد درودزن به شیراز، گازرسانی به روستاها، احداث ۶۰ واحد آموزشی در شیراز با اعتباری افزون بر ۲۵۰ میلیارد تومان، گردشگری، عمران شهری، خط ۲ و سه مترو شیراز، پارک‌ها و بوستان‌ها و غیره تعطیل نشده‌اند و عملیات اجرایی آنان با سرعت بیشتری در حال انجام است.
رحیمی افزود: البته کلیات این بحث حرف درستی است که کرونا همه مناسبات از جمله مقوله اقتصاد و توسعه و عمران را دچار تغییر و تحول کرده است و استان فارس با توجه بخش‌های مختلف اقتصادی مثل کشاورزی، صنعت، خدمات و بازرگانی، تجارت و گردشگری از وجود کرونا بی‌تاثیر نبوده است.
استاندار فارس گفت: بیشترین فعالیت استان فارس مربوط به بخش خدمات است که بیشترین بیشترین آسیب از کرونا متوجه این بخش شده است و فعالان حوزه گردشگری نیز از ابتدای شیوع کرونا تا کنون با معضلاتی مواجه شده‌اند و بر بخش آموزش، ورزش و جوانان و بخش‌های دیگری مثل رستوران‌داران و کسبه خرد تاثیرگذار بوده و مجبور شدند فعالیت خود را محدود یا تعطیل کنند.
وی ادامه داد: برای غلبه بر این معضل دولت تمهیداتی از جمله دادن تسهیلات، کمک‌های بیمه‌ای، مهلت دهی وام‌ها و سررسید قسط‌ها ارایه کرده است.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha