وبینار "یک سال بدون قاسم سلیمانی، سفیر صلح" برگزار شد

تهران- ایرنا- وبینار «یک سال بدون قاسم سلیمانی؛ سفیر صلح» روز یکشنبه از سوی نهادهای برزیلی و مشارکت حسین قریبی سفیر ایران در برزیل به صورت مجازی برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در این همایش مجازی،آلدو ربلو (وزیر دفاع سابق)، پدرو باتیستا (رئیس کمیته ضد امپریالیسم)، ادواردو الیاس (رئیس فدراسیون نهادهای عربی آمریکایی)، ویسنته گولارت (نوه رئیس جمهوری سابق و رئیس بنیاد گولارت) و جمعی دیگر از نخبگان دانشگاهی و سیاسی فرهنگی این کشور، نقش و جایگاه والای سردار سلیمانی در مبارزه با تروریسم را مورد بررسی قرار داده و تأثیر ایشان بر جنبش مقاومت و جریان های ضد امپریالیستی در جهان و آمریکای لاتین را تشریح کردند.

سفیر ایران در برزیل با تأکید بر نقش سردار سلیمانی در تأمین صلح و امنیت در منطقه و مبارزه با تروریسم، ترور این سردار بزرگ و همراهان ایشان را با هر معیاری، یک اقدام جنایتکارانه و موجب مسئولیت بین‌المللی دولت مرتکب آن دانست و تصریح کردکه این اقدامِ خلاف قانون و انسانیت، هیچگاه از طرف مردم ایران و آزادی خواهان جهان فراموش نخواهد شد.

حسین قریبی نقض «اصل منع استفاده از زور»، نقض «اصل احترام به حاکمیت ملی دولت‌ها و منع مداخله»، «حمله به‌مثابه‌ی تجاوز» و نقض «حقوق بنیادین بشر» از جمله «حق حیات» را از موارد مغایرت این عمل جنایتکارانه با حقوق بین الملل دانست.

هشت هزار بیننده آنلاین این وبینار را که از فیسبوک خبرنگاران آزاد در برزیل به صورت زنده پخش می شد، دنبال کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

سرخط اخبار سیاست