اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده روستاهای بهارستان را دگرگون کرده‌است

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان بهارستان گفت: حمایت دولت و واریز اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده به حساب دهیاری‌ها باعث تغییر و دگرگونی چهره روستاهای این شهرستان شده است.

به گزارش ایرنا، هادی تمهیدی روز یکشنبه در نشست با دهیار و اعضای  شورای اسلامی روستای امامزاده باقر (ع) ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردارشهید حاج قاسم سلیمانی، اجرای طرح های عمرانی و زیر ساختی و توجه به درخواستها و مطالبات مردم را محور اقدامات دستگاههای اجرایی و دهیاری ها دانست و ابراز امیدواری کرد با اجرای اینگونه طرحها بتوانیم به مردم خدمت کنیم.

وی  ادامه داد: کارهای ارزشمندی از سوی شورا و دهیاری روستای امامزاده باقر(ع) انجام شده که قابل تقدیر است.

فرماندار شهرستان بهارستان اظهار داشت: با شناسایی اولویت ها و بهره گیری از ظرفیت های موجود در روستا و با حمایت هایی که از سوی دولت صورت می گیرد گامهای مهمی برای خدمتگذاری به مردم برداشته شده است.

تمهیدی گفت: با وجود تمام مشکلاتی که در زمینه تامین منابع مالی برای اجرای پروژه های عمرانی وجود داشت، دولت تدبیر و امید از طریق اختصاص مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری ها و دهیاری ها توانست خدمات ماندگاری را به مردم ارائه کند.

وی بیان کرد: توجه به روستاها منجر به کاهش مهاجرت افراد به شهرها می شود و حتی ممکن است مهاجرت معکوس صورت بگیرد.

تمهیدی اضافه کرد: دهیاران می توانند براساس قانون ١٠ درصد از اعتبارات ارزش افزوده را برای ایجاد اشتغال پایدار در روستاها هزینه کنند.

وی ادامه داد: دهیاران با کمک فرمانداری می توانند برای جوانان در روستاها شغل ایجاد کنند یا حمایت هایی را در راستای توسعه تولیدات کارآفرینان انجام دهند.

اجرای تقاطع غیرهمسطح  سه راهی کلمه نسیم شهر بزودی آغاز می‌شود 

شهردار نسیم شهر گفت: پروژه احداث تقاطع غیر همسطح ورودی نسیم شهر در سه راهی کلمه بزودی آغاز می شود.  

قدرتعلی طلایی افزود: این تقاطع که به صورت چپ گرد است، راه دسترسی از نسیم شهر به بزرگراه آیت الله شهید سعیدی(جاده ساوه) به سمت اسلامشهر را ایجاد می کند.

وی ادامه داد: اجرای این طرح از مدت ها قبل به تصویب شورای اسلامی شهر رسیده و حتی کلنگ احداث آن دهه فجر سال گذشته توسط استاندار بر زمین زده شد اما به علت بروز برخی موانع اجرای آن با تاخیر مواجه شده است.  

شهردار نسیم بیان کرد: با پیگیری های انجام شده،  طرح  احداث تقاطع غیر همسطح نسیم شهر در شورای ترافیک استان تهران به تصویب رسید و مشکلی برای اجرا وجود ندارد.

طلایی گفت: هم اکنون فراخوان مناقصه اجرای این تقاطع منتشر شده است و پس از طی تشریفات قانونی و انتخاب پیمانکار، احداث تقاطع در آینده ای نزدیک آغاز می شود.  

افتتاح یک کارگاه چرم دوزی صنعتی در روستای امامزاده باقر (ع)

یک کارگاه چرم دوزی صنعتی امروز با حضور فرماندار شهرستان بهارستان در روستای امامزاده باقر (ع) افتتاح شد.

 این کارگاه چرم دوزی با تلاش یک بانوی کار آفرین و با حمایت و پیگیری های مجموعه فرمانداری و پرداخت تسهیلات از طریق  صندوق کارآفرینی امید، راه اندازی  شده است.

در این مجموعه هشت زن سرپرست خانوار به صورت مستقیم، مشغول به کار شده اند.

به گزارش ایرنا، شهرستان بهارستان با ۷۰۰ هزار نفر جمعیت و در مساحتی بالغ بر ۶۵ کیلومتر مربع در غرب استان تهران واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها