عادی انگاری مردم کرونا را قوی و ماندگار می‌کند

قزوین - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی استان قزوین هشدار داد، عادی انگاری مردم نسبت به شرایط موجود و کمتر شدن توجه‌ها به رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونا را قوی و ماندگار می‌کند.

دکتر پیمان نامدار یکشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عادی انگاری مردم از شرایط کرونا می تواند حالت تهاجمی این ویروس منحوس را شدت ببخشد و تلاش های انجام شده برای کاهش شیوع این بیماری ها بواسطه محدودیت های اعمال شده را خنثی و بی اثر کند.

وی اظهار داشت: زنگ خطر اوج گیری کرونا در قزوین به دلیل ازدحام جمعیت در معابر و اماکن تجاری و دورهمی ها به صدا درآمده است و توصیه جدی ما این است که شهروندان برای کارهای غیرضرور در مکان های عمومی حاضر نشوند و حتما استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی را در دستور کار خود قرار دهند.

این مسوول در ادامه از بستری شدن ۳۵ بیمار جدید طی شبانه روز گذشته به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان های استان قزوین خبر داد و گفت: در حال حاضر 222 بیمار کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی قزوین یادآور شد: متاسفانه در مدت یاد شده چهار  نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری فوت کردند.

 از ابتدای شیوع کرونا تاکنون یک هزار و ۲۲۹ نفر در استان بر اثر این بیماری فوت کرده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها