واکنش طالبان در مورد عدم حمله به نیروهای آمریکا در افغانستان

تهران- ایرنا- به دنبال سخنان مایک پمپئو در مورد کشته نشدن نیروهای آمریکایی در یکسال اخیر در افغانستان، سخنگوی طالبان اعلام کرد که توقف حملات پس از توافق نامه دوحه، پایبندی امارت اسلامی به تعهدات خود را نشان می دهد.

به گزارش یکشنبه شب ایرنا، ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در پیام توییتری نوشت: توقف حملات علیه نیروهای آمریکایی پس از توافق نامه دوحه، پایبندی امارت اسلامی به تعهدات خود به عنوان طرف مسئول نشان می دهد.

وزیر امور خارجه آمریکا شنبه شب در توییتی اعلام کرد که هیچ سرباز آمریکایی در یکسال گذشته در افغانستان کشته نشده است.

مجاهد در ادامه نوشت: امارت اسلامی انتظار دارد که طرف دیگر نیز تعهدات خود را به روش مشابه انجام دهد.

سخنگوی طالبان همچنین در مورد دور دوم مذاکرات صلح در قطر نوشت: اگر توافقی با طرف های داخلی حاصل شود، ما نیز تعهدات خود را اجرا خواهیم کرد.

وزارت دولت افغانستان در امور صلح روز یکشنبه اعلام کرد که هیأت مذاکره کننده دولت با گروه طالبان فردا (دوشنبه) با هدف شرکت در دور دوم مذاکرات صلح عازم قطر می شوند.

وی افزود: هیأت دولت افغانستان پس از مشورت با شورای عالی مصالحه ملی و رئیس جمهوری و دریافت نظرات گسترده مردم این کشور به دوحه بر می گردند.

مذاکرات دولت افغانستان و گروه طالبان در ۲۲ شهریور ماه آغاز شد و پس از سه ماه مذاکره دو طرف بر سر دستورکار مذاکرات توافق کرده و ۲۲ آذر ماه مذاکرات را تعطیل کردند که قرار است دوباره در ۱۶ دی ماه (۵ ژانویه) از سر گرفته شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

سرخط اخبار جهان