سارقان عتیقه‌جات تاریخی در هفتکل خوزستان دستگیر شدند

اهواز - ایرنا - فرمانده انتظامی شهرستان هفتکل گفت: چهار سارق حرفه‌ای عتیقه جات تاریخی از یک منزل در این شهرستان شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا با نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ ابراهیم خوبان بیان کرد:در پی وقوع یک فقره سرقت به عنف عتیقه جات از یک منزل در هفتکل، شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پلیس با کار اطلاعاتی چهار سارق را در یکی از شهرستان‌های همجوار شناسایی و با هماهنگی قضایی و دریافت نیابت در عملیاتی در مخفیگاهشان دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی هفتکل با بیان اینکه در بازرسی از مخفیگاه متهمان عتیقه جات سرقتی کشف شد، گفت: کارشناس میراث فرهنگی اموال کشف شده را دارای ارزش فرهنگی و تاریخی اعلام کرد.

سرهنگ خوبان تافزود: متهمان پس از اعتراف به بزه انتسابی و تحویل به مرجع قضایی با قرار روانه زندان شدند.

دستگیری هفت سارق منزل در آبادان 

فرمانده انتظامی شهرستان آبادان گفت: به دنبال وقوع چند فقره سرقت منزل در منطقه ذوالفقاری آبادان، شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.

سرهنگ سید محسن تقی زاده افزود: ماموران انتظامی در اجرای طرح پاکسازی نقاط آلوده با محوریت پلیس پیشگیری، هفت سارق را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی در چند عملیات در مخفیگاهشان دستگیر کردند.

وی ادامه داد: در بازرسی از مخفیگاه سارقان ۲ دستگاه موتورسیکلت سرقتی ، سه دستگاه تصفیه آب همراه با تعدادی شیرآلات منزل کشف شد.

 وی افزود: سارقان در تحقیقات اولیه پلیس به ۶ فقره سرقت منزل ، سه فقره سرقت موتورسیکلت ، ۲ فقره سرقت سیم برق منازل و در مجموع به ۱۱ فقره سرقت اعتراف کردند که پس از تشکیل پرونده راهی مرجع قضایی شدند.

پایان قدرنمایی مخل نظم و امنیت در دزفول 

فرمانده انتظامی دزفول گفت: در پی وقوع چند فقره درگیری، ایجاد مزاحمت و قدرت نمایی با سلاح گرم از سوی فردی در یکی از مناطق کوهستانی و سخت گذر این شهرستان، شناسایی و دستگیری وی در دستور کار پلیس دزفول قرار گرفت .

سرهنگ روح اله گراوندی افزود: ماموران انتظامی با انجام کار اطلاعاتی و تلاش شبانه روزی هویت فرد مورد نظر را شناسایی و پس از هماهنگی با مرجع قضایی، در عملیاتی ضربتی دستگیر کردند.

وی با اشاره کشف ۲ قبضه سلاح جنگی از مخفیگاه متهم، ادامه داد:در تحقیقات تکمیلی متهم علاوه بر درگیری، ایجاد مزاحمت و قدرت نمایی با سلاح گرم به سه فقره سرقت احشام در سطح شهرستان دزفول نیز اعتراف کرد.

سرهنگ گراوندی امنیت شهروندان را خط قرمز پلیس دانست و گفت: پلیس با کسانی که قصد ایجاد ناامنی و برهم زدن امنیت روانی شهروندان را دارند، برابر قانون به صورت جدی و قاطع برخورد خواهد کرد .

توقیف خودروی پژو حامل پارچه قاچاق در اهواز 

 رییس پلیس امنیت اقتصادی خوزستان گفت: در راستای مبارزه جدی و همه جانبه با پدیده شوم قاچاق، پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز امنیت اقتصادی خوزستان با کار اطلاعاتی و کنترل جاده‌های شهرستان اهواز یک دستگاه پژو ۴۰۵ حامل کالای قاچاق را شناسایی و متوقف کردند.

سرهنگ سعید شعبان افزود: در بازرسی از خودروی توقیفی مقدار ۲۵ طاقه پارچه قاچاق فاقد مجوز گمرکی کشف شد.

وی گفت: کارشناسان ارزش ریالی کالای قاچاق کشف شده را یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال برآورد کردند.

سرهنگ شعبان گفت: در این رابطه یک قاچاقچی دستگیر که پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها