از انتخاب روز ۲۹ آذرماه به عنوان بزرگداشت شهید تندگویان حمایت می کنیم

تهران - ایرنا - نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: از انتخاب روز ۲۹ آذرماه به عنوان بزرگداشت شهید تندگویان حمایت می کنیم.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ، زهره الهیان با اعلام خبر پیشنهاد ثبت روز ۲۹ آذرماه در تقویم به نام بزرگداشت شهید تندگویان، گفت: به تازگی دومین دوره انتخابات مجمع ملی جوانان برگزار شد و در آن شاهد مشارکت بیش از ۹۸ درصد سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه جوانان بودیم که در نهایت نمایندگانی از بین جوانان در این انتخابات موفق به کسب اکثریت آرا شدند.

 نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، ادامه داد: هم‌اکنون بیش از ۳ هزار سازمان‌ مردم نهاد در مجمع ملی جوانان به طور تخصصی در حوزه جوانان فعالیت دارند که نشان از ظرفیت عظیم جوانان کشور دارد. ضمن اینکه این مجمع نقش منحصر به فردی در اجرای بیانیه گام دوم انقلاب داشته و خواهد داشت و این انتظاری است که از جوانان انقلابی کشور داریم.

وی تصریح کرد: در پی این موفقیت محمد مهدی تندگویان معاون جوانان وزیر ورزش و جوانان پیشنهاد داد که با حمایت مجلس روز ۲۹ آذرماه هم به نام مجمع جوانان و هم به نام شهید تندگویان که وزیری جوان و انقلابی بود، نامگذاری شود.

الهیان خاطرنشان کرد: فراکسیون سازمان‌های مردم نهاد مجلس شورای اسلامی این پیشنهاد را مناسب دانسته و از آنها در تحقق این مهم حمایت می‌کند، چرا که روز ۲۹ آذرماه مصادف با تاریخ خاک سپاری شهید تندگویان است که پس از سال‌ها تحمل رنج ناشی از شکنجه توسط رژیم بعثی صدام به شهادت رسید و پیکر مطهر وی به ایران بازگشت و به خاک سپرده شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: نامگذاری این روز به نام شهید تندگویان هم اقدامی در جهت تکریم وی و یادآوری رشادت‌های این شهید بزرگ بوده و هم می‌تواند الگوی مناسبی برای جوانان کشور باشد.

رییس فراکسیون سازمان‌های مردم نهاد مجلس شورای اسلامی، در پایان تاکید کرد: از مجمع ملی جوانان انتظار می‌رود در راستای تبیین گفتمان شهید تندگویان و افکار، اندیشه و منش ایشان تلاش‌های جدی به عمل آورد.

روز ۹ آبان سالروز به اسارت درآمدن شهید محمدجواد تندگویان است که ۱۱ سال در زمان اسارت به دست نیروهای بعثی چون کوهی مقاوم ایستادگی کرد و با شهادت، پیروزی را در این مبارزه از آن خود کرد. شهید تندگویان بالاترین مقام کشوری جمهوری اسلامی ایران بود که در دوران هشت سال دفاع مقدس توسط رژیم بعثی به اسارت گرفته شد. وی وزیر نفت کابینه شهید محمدعلی رجایی بود که چهل روز پس از آغاز جنگ تحمیلی اسیر شد.  رهبر معظم انقلاب از شهید تندگویان به عنوان شهید غریب یاد کردند که سال‌های طولانی سخت‌ترین شکنجه‌های جسمی و روحی را تحمل کرد اما حاضر نشد حتی کلامی علیه یاران، همرزمان و هم میهنان خود بگوید. این شهید بزرگ، جان شیرین خود را در اوج جوانی بر سر اهداف والایش گذاشت و با سربلندی تمام به دیار باقی شتافت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار جامعه