برتری بارانی رُم مقابل سمپدوریا / پیروزی ناپولی و آتالانتا

تهران- ایرنا- تیم آ.اس رم در هفته پانزدهم سری آ امشب میزبان سامپدوریا بود و این تیم را در زیر بارش شدید با گل «ادین ژکو» شکست داد و هر سه امتیاز آن را به حساب خود گذاشت.

به گزارش ایرنا؛ در سومین روز از شروع سال جدید میلادی- سوم ژانویه  ۲۰۲۱- و درحالیکه برف و باران به صورت همزمان در ورزشگاه المپیک رم درحال باریدن بود دیدار تیم های رم و سمپدوریا آغاز شد.

 همانطور که پیش‌بینی می شد به علت بارش شدید برف و باران این دیدار کیفیت فنی بالایی نداشت این درحالی بود که برگزار کنندگان این دیدار اقدامات پیشگیرانه برای آماده نگهداشتن زمین برای برگزاری این دیدار را از قبل فراهم کرده بودند با این حال زمین لغزنده و بازی در آن دشوار بود.

در دقایق ابتدایی نیمه نخست بازیکنان حریف  به دقت یکدیگر را ارزیابی کردند و خطر جدی به روی دروازه ها ایجاد نشد. اما رفته رفته تیم رم بر بازی مسلط و برنامه های تاکتیکی خود به منظور رسیدن به دروازه حریف را در زمین به اجرا گذاشت.

  «لورنزو پلگرینی» هافبک طراح و بازی‌ساز رم یکی بازیکنان تاثیرگذار تیمش در نیمه نخست این دیدار بود.

او یک بار از پشت محوطه جریمه با شوتی سنگین و زیبا دروازه سمپدوریا را نشانه گرفت که بد اقبالی و عکس العمل به موقع و زیبای سنگربان حریف این توپ دفع شد.

 او چند بار دیگر در این نیمه با انجام حرکات تکنیکی مدافعان حریف را جا گذاشت و مهاجمان تیمش را در موقعیت گلزنی قرار داد اما با توجه به هوشیاری دروازه‌بان و مدافعان سامپدوریا این موقعیت‌ها به نتیجه ختم نشد.

همچنین «هنریک میختاریان» مهاجم این تیم نیز در این نیمه،  ۲ با در موقعیت مناسب گلزنی قرار گرفت اما ضربات او برای باز کردن دروازه حریف دقت لازم را نداشت و این موقعیت ها برای او و تیمش از دست رفت.

در نقطه مقابل نیز بازیکنان تیم سمپدوریا حملات متعددی را به روی دروازه حریف طراحی کردند اما آنان نیز به گل نرسیدند.

مهم ترین موقعیت بدست آمده برای این تیم درنیمه نخست شوت زیبایی بود که از پشت محوطه جریمه به سمت دروازه رم زده شد و با خوش اقبالی بازیکنان میزبان با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

نیمه دوم را بازیکنان رم توفانی آغاز کردند اما تلاش آنان در دقایق ابتدایی این نیمه موثر نبود.

برتری زرد و قرمزها ادامه داشت تا اینکه در دقیقه ۵۰ ضربه سر دیدنی «ادین ژکو» با اختلاف کمی از بالای دیرک افقی دروازه سامپدوریا به بیرون رفت.

در دقیقه ۶۱ «پرز» ارسال زیبای پلگرینی به محوطه جریمه را با با ضربه سر دیدنی کامل کرد اما توپ این بازیکن نیز تبدیل به گل نشد و با برخورد به دیرک افقی دروازه حریف از زمین خارج شد.

در دقیقه ۷۰ دروازه بان رم مانع از فروریختن دروازه تیمش شد و مهاجمان سمپدوریا را ناکام گذاشت.

در دقیقه ۷۲ ژکو سرانجام موفق به گلزنی شد او دراین دقیقه توپ ارسال شده از سمت راست به محوطه جریمه را با ضربه دقیق بغل پا از پشت شش قدم درون دروازه جای داد و تیمش را پیش انداخت.

در دقایق باقی مانده از این نیمه باز هم بازیکنان ۲ تیم بر روی دروازه یکدیگر موقعیت هایی برای تغییر این نتیجه به دست آوردند که البته هیچ کدام ثمری نداشت و این دیدار با همان نتیجه یک بر صفر به سود تیم رم به پایان رسید.

همزمان با این دیدار ۶ دیدار دیگر نیز به طور همزمان برگزارو با نتایج زیر به پایان رسیدند:

جنوا یک -  لاتزیو یک

آتالانتا ۵ - ساسولو یک

کالیاری صفر - ناپولی ۴

اسپزیا صفر - هلاس ورونا یک

فیورنتینا صفر - بولونیا صفر

پارما صفر - تورینو ۳

در ادامه این رقابت‌ها و تا ساعتی دیگر بنونتو با آ.ث میلان و از ساعت ۲۳:۱۵ به وقت ایران، یوونتوس با اودینزه دیدار خواهد کرد.

تیم اینترمیلان در دیدار آغازین هفته پانزدهم که ساعت ۱۵ برگزار شد کروتونه را در دیداری پر گل با نتیجه ۶ بر ۲ شکست داد.

هم اکنون اینتر با ۳۶ امتیاز، میلان با ۳۴  و رم با ۳۰ امتیاز عناوین اول تا سوم این رقابت ها را در اختیار خود دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

سرخط اخبار ورزش