سرمربی تیم هندبال بانوان شهید شاملی کازرون، مدرک مربیگری جهانی گرفت
خدیجه قانع سرمربی تیم بانوان شهید شاملی کازرون

شیراز-ایرنا-خدیجه قانع سرمربی تیم هندبال بانوان شهید شاملی کازرون، به عنوان نخستین بانوی ایرانی، مدرک مربیگری درجه Bجهانی را در این رشته کسب کرد.

نایب رییس هیات هندبال استان فارس، یکشنبه با بیان این مطلب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این یک افتخار برای هندبال این استان است که سرمربی تیم شهید شاملی که از پیشکسوتان این رشته است توانسته به عنوان نخستین بانوی ایرانی، مدرک جهانی کسب کند.

مریم تهرانی ادامه داد: هندبال فارس در رده بانوان و آقایان، یکی از قطب‌های برتر این رشته در کشور است و هم اینک تیم‌ شهید شاملی کازرون در هر ۲ رده آقایان و بانوان در صدر جدول گروه خود در لیگ برتر هندبال قرار دارد.

وی اضافه کرد: عملکرد خوب هیات و همچنین حمایت رییس فدرزاسیون هندبال موجب شده که این استان در حال حاضر ۲ تیم در لیگ برتر بانوان و یک تیم هم در لیگ برتر آقایان داشته باشد.

نایب رییس هیات هندبال فارس، ضمن قدردانی از خانواده شهید شاملی، بیان داشت: حمایت ۲ تیم در لیگ برتر از سوی این خانواده کاری ارزشمند و قایل تقدیر است، ضمن اینکه تیم آقایان شهید شاملی به عنوان نماینده ایران قرار است در جام باشگاه‌های آسیا بازی کند.

تیم کربنات سدیم فیروزآباد، به همراه تیم بانوان و آقایان شهید شاملی کازرون، تیم‌های استان فارس در لیگ برتر هستند.

همچنین در گروه دوم بانوان، تیم شهید شاملی کازرون پس از انجام ۶ بازی با ۱۲ امتیاز در صدر جدول رده بندی قرار دارد و با توجه به فاصله زیاد این تیم با تیم‌های دوم تا چهارم ، قهرمانی این تیم در این گروه در مرحله گروهی مسجل شده است.

در این گروه، تیم‌های تاسیسات دریایی تهران، ذوب آهن اصفهان و سنگ آهن بافق یزد هم برای کسب مقام دومی در مرحله گروهی با هم مسابقه می‌دهند.

شانزدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر بانوان کشور در فصل ۹۹ با شرکت هشت تیم در ۲ گروه برگزار می‌شود و در پایان بازی‌های مرحله گروهی، ۲ تیم از هر گروه به مرحله بعد صعود خواهند کرد.

همجنین تیم آقایان شهید شاملی کازرون در گروه یک لیگ با ۱۶ امتیاز صدرنشین است.

دور برگشت لیگ برتر بانوان نیز از بیست و یکم دی ماه ۹۹ به میزبانی تهران برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها