۱۴ دی ۱۳۹۹، ۲۰:۲۹
کد خبرنگار: 1228
کد خبر: 84172424
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

رهبر شیعیان پاکستان برخورد قاطع با عناصر تکفیری را خواستار شد

اسلام‌آباد - ایرنا - علامه جعفری رهبر شیعیان پاکستان درپی قتل فجیع ۱۱ معدنچی از جامعه شیعیان "هزاره" در ایالت بلوچستان، از دولت این کشور خواست تا با عوامل اصلی این اقدام تروریستی و موج جدید تحرکات عناصر تکفیری قاطعانه برخورد کند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، قتل ۱۱ معدنچی در منطقه "مچ" واقع در ایالت بلوچستان در جنوب غرب پاکستان که امروز به دست ربایندگان مسلح ناشناس صورت گرفت، واکنش شدید جامعه سیاسی و مذهبی این کشور را برانگیخت.

تاکنون هیچ گروهی مسئولیت قتل معدنچیان را برعهده نگرفته است اما دولت پاکستان عناصر تروریستی وابسته به خارج را در این عملیات مقصر می‌داند و همزمان جامعه شیعیان نیز گروه‌های تکفیری‌ را  عامل پشت صحنه این حادثه می‌دانند.

دبیرکل 'مجلس وحدت مسلمین' از احزاب پیشروی شیعیان در پاکستان در واکنش به قتل فجیع معدنچیانی که همگی به شیعیان "هزاره" در ایالت بلوچستان تعلق داشتند، از دولت عمران‌خان نخست وزیر پاکستان خواست تا  با عوامل این اقدام تروریستی با قدرت و شدت برخورد کند.

علامه  «ناصر عباس جعفری» امروز در بیانیه‌ای ربایش معدنچیان بی‌گناه و قتل وحشیانه آنان به دست عناصر تروریست تکفیری را به شدت محکوم کرد.

نخست‌وزیر پاکستان، وزیر کشور به همراه مقامات دولتی ایالت بلوچستان نیز طی پیام‌هایی حادثه قتل معدنچیان شیعه را محکوم کردند. این درحالی است که تعداد زیادی از افراد متعلق به جامعه شیعیان هزاره در شهر  «کویته» دست به تحصن زده‌اند.

براساس این گزارش، علامه جعفری رهبر برجسته شیعیان پاکستان ضمن اعلام حمایت از تجمع اعتراضی در کویته در محکومیت قتل هدفمند معدنچیان شیعه، هشدار داد که اگر دولت پاکستان به خواسته‌های جامعه شیعیان هزاره مبنی بر بازداشت و مجازات اقدام تروریستی امروز و تامین امنیت برای سایر افراد جامعه، عمل نکند از فردا تجمعات اعتراضی در سراسر این کشور برپا می‌شود.

وی تاکید کرد: ارتش پاکستان و سایر نهادهای امنیتی و مجریان قانون باید به حرکت درآیند و اجازه ندهند صلح و آرامش ایالت بلوچستان بازیچه دست تروریست‌ها و گروه‌های تکفیری شود.

«عمران‌خان» نخست وزیر پاکستان طی پیامی قتل ۱۱ معدنچی در ایالت بلوچستان را قویاً محکوم کرد و از نهادهای امنیتی خواست تا از تمام ظرفیت‌های خود برای شناسایی عوامل این اقدام تروریستی و سپردن آنان به دست عدالت استفاده کنند.

طی سال‌های اخیر گروه‌های تکفیری و تروریستی از جمله لشکر جهنگوی، تحریک طالبان و داعش مسوولیت حملات مسلحانه و عملیات‌ انتحاری علیه شیعیان در ایالت بلوچستان پاکستان را برعهده گرفته‌اند.

«عارف علوی» رئیس جمهوری پاکستان ضمن تقبیح کشتار بزدلانه معدنچیان شیعه در ایالت بلوچستان این کشور اطمینان داد که نظام این کشور تا آخرین نفس عوامل این اقدام تروریستی را تعقیب و آنان را مجازات می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha