پیروزی جبهه مقاومت مقابل مستکبران وعده الهی است

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین با بیان اینکه پیروزی جبهه مقاومت مقابل مستکبران قطعی است،گفت: مدیریت جهان به دست انسان‌های شایسته و مستضعفان از وعده‌های الهی است.

به گزارش ایرنا، آیت الله عبدالکریم عابدینی روز یکشنبه در همایش مقاومت و جهان آینده، کنشگری فعال یا منفعل که به شکل ویدئو کنفرانس از سوی بسیج اساتید استان قزوین برگزار شد،اظهار کرد: موضوع این همایش بسیار به روز و مورد نیاز امروز جامعه جهانی، سیاسی، ایمانی، دینی و جبهه مقاومت است.

وی با تشریح مبانی دینی در خصوص آینده جهان، امیدواری نسبت به آن و زیرساخت‌های دینی نسبت به مقاومت اسلامی تصریح کرد: همه انبیا الهی آمدند و در نهایت حضرت محمد (ص) عصاره همه انبیا شد و عصاره همه آموزه‌های رسول اکرم (ص) در غدیر خم به امیرالمؤمنین (ع) به عنوان سر سلسله امامت و ولایت سپرده شد.

امام جمعه قزوین ادامه داد: غدیر خم فقط این نبود که امیرالمؤمنین (ع) معرفی شود بلکه سلسله امامت و ولایت پایه‌گذاری شد و رسول اکرم (ص) آینده جهان اسلام را ریل‌گذاری کرد، انبیاء گذشته نیز خبر داده بودند که چنین پیامبری می‌آید.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: مخاطب حضرت عیسی (ع) بخشی از قوم بنی اسرائیل است و به آن‌ها فرموده من رسول شما و سلسله انبیا هستم، انبیا پیشین و تورات را تصدیق می‌کنم و پیامبر خاتم (ص) را بشارت می‌دهم که نام او احمد است.

آیت الله عابدینی با بیان اینکه رسالت پیامبر (ص) همه اهل عالم را در تمام زمان‌ها دربر می‌گیرد، افزود: پیامبر (ص) پس از ختم نبوت، ادامه و سیر آن را به سلسله امامت می‌سپارد و امیرالمؤمنین (ع) را به عنوان سرسلسله امامت معرفی می‌کند. خداوند پیامبر (ص) را مأمور کرد تا پیامبر همه مردم در همه جای زمین و در همه برهه‌های زمانی باشد.

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی افزود: اینکه رسول گرامی اسلام، پیامبر همه اهل عالم است به ما شوق می‌دهد که فعال باشیم و منفعلانه عمل نکنیم و بدانیم زیرساخت‌های مقاومت اسلامی در حمایت از مظلومان و مستضعفان عالم برگرفته از رسالت جهانی نبی مکرم اسلام است.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: اگر امیرالمؤمنین (ع)، ولی است یعنی مجری ولایت خداست و قرآن مجرای ولایت الهی است. ائمه اطهار (ع) آمدند تا آرمان الهی ولایت خدا بر بندگانش محقق شود و حتی در عصر غیبت راهکار و ساز و کار معرفی کردند.

وی ابراز کرد: انسانی در عالم پیدا نمی‌شود که عبادت نکند، اما باید ببینیم چه چیزی را عبادت می‌کند و همه در عالم به یک، ولی وابسته هستند، اما اینکه مردم، ولی خود را که یا چه چیزی می‌دانند محل دقت است. خدا فرموده کسانی که کافر هستند اولیا دارند و هر کسی از راه می‌رسد، ولی آن‌ها می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: این ساختار نظام دین است، یعنی هر انسانی بر روی کره زمین یا با خدا هماهنگ است و یا با غیر خدا. خدا درباره قشر خاکستری هم فرموده چرا سراغ کسانی که باید دست آن‌ها را بگیرید نمی‌روید؟ همان کاری که سردار سلیمانی برای ایزدی‌های عراق انجام داد و هر کجا رفت نپرسید مذهب و آئین آن مردمان چه چیزی است و همین که مشاهده کرد مردمی با هر مذهب و آئینی در ظلم و ستم هستند، دست آن‌ها را گرفت.

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی تأکید کرد: نگاه دین و مقاومت این گونه است که به جای هر نوع چالش، نزاع، اختلافات قومی، قبیله‌ای، مذهبی، حزبی و جناحی فرموده بین مستضعفان و مستکبران صفوف را بیارایید و فقط مستکبران را در مقابل خود ببینید و در جبهه مستضعفان قرار بگیرید.

وی افزود: وقتی در جبهه مستضعفان قرار می‌گیریم همه فرق مذهبی که در ظلم و ستم هستند و طلب عدالت می‌کنند، در کنار ما قرار دارند و می‌باید این جبهه را تقویت کنیم و بدانیم رسالت پیامبر ما جهانی است و ما نیز می‌باید جهانی عمل کنیم.

امام جمعه قزوین بیان کرد: نگاه ما به حضرت حجت (عج) هماهنگ با رسالت پیامبر (ص) است. خداوند مقاومت فعال را تشویق می‌کند و فرموده آن‌ها که با خدا عهد بسته‌اند و در مسیر عهد و پیمان خود خسته نمی‌شوند، خداوند فرشتگان را بر آن‌ها نازل می‌کند و می‌گوید ترسی نداشته باشید و به آن‌ها بهشت را بشارت می‌دهد؛ همان گونه که امام خمینی (ره) با همه سختی‌ها با قدرت پای کار ایستادند و انقلاب را به پیروزی رساند و هیچگاه ترسی به دل راه ندادند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها