استاندار:اشتغال‌زایی نوآورانه در روستاهای چهارمحال و بختیاری ارائه شود

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی استان برای کارآفرینی و اشتغال‌زایی نوآورانه در مناطق روستایی تلاش جدی داشته باشند و طرح‌های مرتبط با آن را ارائه دهند.

اقبال عباسی شامگاه یکشنبه در نشست مشترک کارگروه اشتغال و شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی چهارمحال و بختیاری که با حضور معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، تاکید کرد: افزایش کارآفرینی و اشتغال‌زایی نوآورانه در روستاها منجر به کاهش مهاجرت و بازگشت روستاییان از شهرها به روستاها می‌شود.
وی افزود: در این راستا باید حمایت فکری و مالی در کنار اشتغال‌زایی در روستاها مورد توجه قرار گیرد.
عباسی تصریح کرد: مدیران استان از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخواست دارند شناور کردن سهم تسهیلات بانکی در بخش‌های مختلف سرمایه‌گذاری را در دستورکار قرار دهد.
وی یادآور شد: رفع محدودیت‌های تسهیلاتی برای تجهیز دفاتر آی.سی.تی(ICT) روستایی از مهم‌ترین نیازهای توسعه روستایی به‌شمار می‌رود.
استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار داشت:مسوولان جهادکشاورزی استان وضعیت سازگاری و توجیه اقتصادی پرورش پسته در استان را بررسی و نتیجه را به متقاضیان سرمایه‌گذاری در این حوزه اعلام کنند.
وی گفت: انجام تمامی فعالیت‌های سرمایه‌گذاری و صنعتی به دریافت مجوزهای قانونی و نظریه‌های کارشناسی نیاز دارد.
عباسی تاکید کرد: اجرای سیاست کارآفرینی و اشتغال‌زایی در روستاهای کشور فرصت مطلوبی برای تسریع در روند توسعه همه‌جانبه است.
وی یادآور شد: به‌تازگی در نشست مسوولان ارشد چهارمحال و بختیاری و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص طرح‌های توسعه‌ای این استان در سه محور سرمایه‌گذاری، پروژه‌های نیازمند تسهیلات و طرح‌های ایجادی از سوی این وزارتخانه و سازمان‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه تبادل نظر شد.
عباسی اظهار داشت: در این نشست با کلیات این طرح‌ها موافقت و قرار شد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه آن نسبت به عملیاتی کردن طرح‌های مرتبط با حوزه‌های خود اقدام کنند.
وی گفت: چهارمحال و بختیاری از ظرفیت‌های مطلوبی برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف برخوردار است.

چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان با بیش از ۹۷۹ هزار نفر جمعیت است که بخشی از این جمعیت در بیش از ۸۰۰ روستا سکونت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها