آیت الله مصباح یزدی در مقابل کج‌فهمی‌ها قاطعانه ایستادگی کرد

ارومیه- ایرنا- امام جمعه خوی گفت: آیت الله مصباح یزدی از جمله دانشمندان و دین شناسانی بود که عمر خود را در مبارزه با کج‌فهمی‌ها و بدعت‌ها و تبیین صحیح معارف اسلام سپری کرد و در مقابل دشمنان دین و اهل بیت (ع) قاطعانه ایستادگی کرد.

حجت الاسلام سید رضی شکوری روز یکشنبه در مراسم گرامیداشت آیت الله مصباح یزدی و شهید سردار سلیمانی که در مدرسه علمیه امام خمینی (ره) این شهرستان برگزار شد، با تسلیت ارتحال آیت الله مصباح یزدی افزود: ایشان به طور علمی به مبارزه و مقابله با هرنوع کج اندیشی برخاست و تمامی بی مهری ها و تهدیدها را به جان خرید.

وی با اشاره به ترجمه آثار علامه مصباح یزدی به زبان های مختلف دنیا اظهار کرد: این اسلام شناس برجسته بیش از ۱۰۰ اثر در بخش های مختلف فقه و فلسفه، کلام و اخلاق تالیف کرده که به زبان های مختلف ترجمه شده است.

امام جمعه خوی، تربیت نخبگان مطرح کشوری در حوزه فکری و قلمی توسط آیت الله مصباح را یادآوری کرد و ادامه داد: بسیاری از شاگردان تربیت یافته در مکتب فکری ایشان در داخل و خارج کشور در سنگرهای مختلف مشغول خدمت به دین اسلام و مسلمانان هستند.

حجت الاسلام شکوری همچنین با تسلیت سالروز شهادت سردار شهید سلیمانی افزود: دولت آمریکا و کشورهای اروپایی، داعش را به وجود آورده بودند و به این هم تصریح کردند ولی حاج قاسم آن را منکوب کرد.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی عضو فقید مجلس خبرگان رهبری و رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به دلیل بیماری، عصر جمعه ۱۲ دی دار فانی را وداع گفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها