۶۰۰ هکتار از اراضی ملی کهگیلویه و بویراحمد رفع تصرف شد

یاسوج- ایرنا- رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد گفت: امسال با پیگیری پرونده‌های زمین خواری و تشکیل شعب ویژه برای دادرسی به این پرونده‌ها ، بیش از ۶۰۰ هکتار از اراضی متصرف شده ملی از دست سودجویان خارج شد.

به گزارش ایرنا، حسن نگین تاجی روز یکشنبه در نشست شورای حفظ حقوق بیت المال اظهار داشت: برای مبارزه با افراد سود جو، پدیده فساد در ادارات و حفاظت از بیت المال کارگروه‌های مبارزه با زمین خواری در شهرستان‌های کهگیلویه و بویراحمد تشکیل شده است.

وی افزود: در این کارگروه‌ها پرونده های زمین خواری و فساد خارج از نوبت و در کمترین زمان بررسی می شود.  

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد از کاهش موجودی پرونده‌ها، مختومه کردن و تعیین تکلیف پرونده‌های مُسن در شعب دادگستری  این استان خبر داد و بیان کرد: اولویت دستگاه قضا رسیدگی با کیفیت به همه پرونده‌ها در چارچوب قانون، جلو گیری از اطاله دادرسی، رسیدگی به صورت علمی و تخصصی در کمترین زمان ممکن به پرونده‌ها است.

دادستان عمومی و انقلاب کهگیلویه و. بویراحمد نیز در این نشست گفت:همکاران قضایی باید به وظایفی، چون نظارت و بازرسی بر دادسراها، بازرسی کیفی از زندان‌ها، حضور قاضی کشیک در دادسراها، توجه به آمار پرونده‌ها و کیفیت رسیدگی به آنها، ساماندهی پرونده‌های ورودی به دستگاه قضایی و نظارت بر قضات تازه وارد توجه داشته باشند.

سید علی ملک حسینی اظهار داشت: دفاع از حقوق مردم، بیت المال و نیز اجرای عدالت، باید دغدغه‌ی اصلی دادستان‌ها و رؤسای حوزه‌های قضایی کهگیلویه و بویراحمد باشد.

وی با اشاره به اینکه با مخلان امنیت جامعه و آسایش مردم برخود قاطع می‌شود افزود: روسای حوزه‌های قضایی و دادستان‌های  کهگیلویه و بویراحمد در مبارزه با جرایم خشن و احقاق حقوق مردم با کسی مماشات نکنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها