سپهبد شهید سلیمانی مشعل فروزان جبهه مقاومت اسلامی بود

کرمان - ایرنا - رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به رشادت های سردار دلها در ابعاد مختلف گفت: سپهبد شهید سلیمانی مشعل فروزان جبهه مقاومت اسلامی بود.

به گزارش ایرنا، یدالله موحد روز یکشنبه در آیین آزادسازی ۶۳ زندامی جرایم غیرعمد در کرمان افزود: سال قبل در چنین ایامی اسوه جهاد، ایثار، اخلاص، حماسه، ولایت مداری، دین مداری، نوعدوستی و فردی که دانش آموخته، تربیت یافته و پرروش یافته مکتب سیدالشهدا (ع) بود به دست شقی ترین انسان عصر حاضر کره زمین و شرورترین فردی که سردمدار یک دولت تروریست است به شهادت رسید.
وی اظهار داشت: سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی عمر بابرکت خود را در راستای مبارزه با ظلم و نظام استکباری و ایادی آنها در منطقه سپری کرد.
وی با اشاره به این مطلب که با شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در ملت امام حسین (ع) شورشی به پا و این ملت عزیز عزادار شد، اظهار داشت: ملت ایران و آزادی خواهان جهان اسلام، سالیان سال در ماتم از دست دادن سردار سپهبد شهید سلیمانی خواهند گریست اما این غصه و این عزا آن مشعل فروزان را پرفروغ تر خواهد کرد به گونه ای که فروغ این مشعل چشم سیه دلان تاریخ را کور خواهد ساخت و این شورش تبدیل به یک خروش و خیزش خواهد شد که بنیان ظلم و استکبار در عرصه کره خاکی را درخواهد آورد.
نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان ادامه داد: جیره خوارانی که امروز در ساختارهای بین المللی در برابر این اقدام ددمنشانه و وحشی گرایانه سکوت کرده اند و یا به طور ضمنی این رفتار وقیحانه را تائید و منفعلانه و رذیلانه در برابر این واقعه تلخ رفتار کردند، باید بدانند که براساس آیه شریفه قرآن کریم که می فرماید "فمن اعتدی علیکم فاعتدو علیه به مثل بمااعتدی علیکم و تقواله واعلمو ان اله مع المتقین" شیفتگان و دلدادگان سردار آسمانی حاج قاسم سلیمانی در سراسر جهان به خصوص در جبهه مقاومت تا وقتی که به این آیه شریفه عمل نکنند و شاهد محاکمه و مجازات عاملان و آمران این جنایت علیه بشریت نباشند و این جانیان را در پیشگاه جامعه جهانی و در دادگاه عدل اسلامی محاکمه و مجارات نکنند ؛ آرام نخواهند گرفت.
موحد خاطرنشان کرد: امید است با عنایت حق تعالی و با لطف الهی همه ما به زودی شاهد مجازات این افراد شرور و جنایتکاران جهانی باشیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود از اجرای ۶۳ عنوان برنامه به تعداد سال های زندگی پربرکت سردار سپهبد شهید سلیمانی در هفته مقاومت از سوی دستگاه قضایی این استان خبر داد و گفت: برگزاری اردوهای جهادی، رونمایی از المان شهید سلیمانی، تجدید میثاق اعضای شورای قضایی با شهدا به ویژه سرداران شهید سلیمانی و پورجعفری، و برگزاری ویژه برنامه ظهر شهادت حاج قاسم سلیمانی از جمله برنامه های بزرگداشت هفته مقاومت در دادگستری کل استان کرمان و حوزه های قضایی تابعه است.
موحد بیان کرد: اهدای خون توسط ۶۳ نفر از قضات و ۶۳ نفر از کارمندان قضای، تجلیل از ۶۳ نفر از یادگاران دوران دفاع مقدس و برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری ویژه خانواده کارکنان ازدیگر برنامه های هفته مقاومت در دادگستری کل استان کرمان به شمار می رود.
وی اظهارداشت: نشست بررسی ابعاد حقوقی ترور سردار سلیمانی نیز با حضور وکلا، اساتید و قضات در این هفته برگزار می شود.
رییس کل دادگستری استان کرمان خاطرنشان کرد: در هفته مقاومت برگزاری ۶۳ ختم قران کریم، ۶۳ ختم صلوات، برپایی نمایشگاه عکس، برپایی موکب سردار دلها و برگزاری مراسم خاطره گویی با عنوان شبی با سردار نیز اجرایی خواهد شد.
موحد به توزیع هزار و ۳۳۵ سبد معیشتی در بین خانواده های زندانیان نیازمند نیز اشاره کرد و گفت: به مناسبت هفته  مقاومت ۱۵۰ تبلت دانش آموزی در بین فرزندان خانواده زندانیان نیازمند توزیع شده و توزیع ۱۰۰ تبلت دیگر نیز در برنامه است.
در این آیین و در جوار مزار شریف سردار جبهه مقاومت، احکام آزادی ۶۳ مددجوی جرایم غیر عمد و مالی به انها اهدا شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها