۱۴ دی ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۰۱
کد خبرنگار: 2126
کد خبر: 84172322
۰ نفر

برچسب‌ها

قیمت گوشت مرغ در خراسان رضوی کاهش یافت

مشهد- ایرنا- معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ در بازار استان طی یک ماهه اخیر ۱۸.۴ درصد کاهش یافته و به کمتر از قیمت مصوب طرح تنظیم بازار رسیده است.

علی غفوری مقدم روز یکشنبه در نشست کارگروه تنظیم بازار خراسان رضوی افزود: هم اینک هر کیلوگرم گوشت مرغ به قیمت ۲۰۰ هزار ریال در بازار استان عرضه می‌شود در حالی که قیمت مصوب آن ۲۰۴ هزار ریال است.

وی اضافه کرد: هم اینک قیمت گوشت گرم مرغ در خراسان رضوی از میانگین کشوری آن نیز کمتر است.

معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی به مصوبه قبلی کارگروه تنظیم بازار خراسان رضوی اشاره و بیان کرد: با توجه به مصوبات اخیر کارگروه تنظیم بازار کشور در خصوص جلوگیری از هر گونه محدودیت در ورود و خروج کالاهای اساسی و با عنایت به مصوبات قبلی کارگروه تنظیم بازار استان در خصوص ایجاد برخی محدودیتها در خروج دام زنده و گوشت، از این پس تمامی ممنوعیت های قبلی مبنی بر خروج دام زنده استان و مرغ زنده و گوشت قرمز و مرغ از استان تا اطلاع ثانوی لغو شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی نیز در این نشست گفت:برای کنترل قیمت گوشت مرغ لازم است با همکاری شرکت پشتیبانی امور دام، برای ذخیره سازی حداقل چهار هزار تن گوشت مرغ اقدام کرد تا با کاهش احتمالی جوجه ریزی در تامین گوشت مرغ دچار مشکل نشویم.

محمدرضا اورانی افزود: در صورتی که تسهیلات بانکی به میزان ۸۰۰ میلیارد ریال در اختیار ۶ زنجیره تولید مرغ در خراسان رضوی قرار گیرد و نقدینگی این واحدها تامین شود بخشی از تولیدی گوشت مرغ آنها ذخیره می شود تا در زمان لازم با قیمت مصوب در بازار استان عرضه شود.

کارشناس مسوول نظارت بر کالا و خدمات سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: مقایسه ۱۸ قلم کالا در گروه مواد غذایی در ۱۳ دی ماه با ۱۳ آذرماه امسال در استان نشان می‌دهد که قیمت روغن مایع، موز، روغن نباتی، شکر، خرما و برنج هندی بین ۳۳ تا پنج درصد افزایش داشته است.

عباس اخوان افزود: در مقابل قیمت نخود، لوبیا، برنج ایرانی، رب گوجه فرنگی در مدت مزبور تغییر قیمتی نداشته و قیمت لپه، برنج پاکستانی، عدس، پیاز زرد، سیب زمینی، لوبیا قرمز، چای گلستان و گوجه فرنگی کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: قیمت نهاده‌های دامی به جز گندم و جو طی یک ماه اخیر در استان بین ۶ تا ۴۲ درصد کاهش یافته و قیمت مواد لبنی مانند شیر، کره و پنیر در این مدت تغییری نکرده است.

کارشناس مسوول نظارت بر کالا و خدمات سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: مقایسه قیمت هفت قلم کالا در گروه مواد پروتئینی در ۱۳ دی ماه با ۱۳ آذرماه در خراسان رضوی نشان می‌دهد که قیمت تخم مرغ و جوجه یک روزه گوشتی بین ۱۲ تا ۲۷ درصد افزایش داشته اما بهای گوشت قرمز و گوشت مرغ روند کاهشی یافته است.

اخوان افزود: مقایسه قیمت ۱۳ قلم کالا در گروه مصالح ساختمانی طی یک ماه اخیر نشان می‌دهد که به جز شن و آجر قیمت انواع سیمان، میلگرد، پروفیل فولادی، گچ، تیرآهن، نبشی و روغن موتور در خراسان رضوی افزایش داشته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها