کمبود تجهیزات و نیروی خدمات شهری مشکل عمده شهرداری خرمشهر است

آبادان - ایرنا - شهردار خرمشهر گفت: کمبود تجهیزات، ماشین آلات و نیروی خدمات شهری از عمده‌ترین مشکلات شهرداری خرمشهر است.

به گزارش ایرنا منصور علوانی یکشنبه در نشست بررسی مشکلات شهرداری خرمشهر در محل شورای اسلامی این شهر تعداد نیروهای خدمات شهری شهرداری خرمشهر در سال ۷۵ را ۳۵۰ نفر بیان کرد و گفت: تعداد نیروهای خدمات شهرداری خرمشهر اکنون به ۱۲۵ نفر کاهش یافته است ضمن اینکه این شهرداری اکنون تنها ۶ دستگاه خودرو حمل و پرس زباله در اختیار دارد که این تعداد در گذشته ۱۷ دستگاه بوده است.

وی افزود: از میان ۱۰۵ نفر نیروی پیمانکار خدمات شهری شهرداری خرمشهر ۴۰ نفر اداری و ۷۰ نفر خدماتی هستند همچنین در مدت اخیر ۴۰ نفر از نیروهای فضای سبز به سیستم اداری پیوسته اند که همین امر باعث کمبود نیروی فضای سبز در این شهرداری شده است.

علوانی با اشاره به مشکل واحد اجرائیات شهرداری خرمشهر گفت: شهرداری خرمشهر در بخش اجرائیات نیز مشکل کمبود نیرو دارد که به کارگیری نیروی ثابت اجرائیات در بازار و افزایش تعداد نیروهای این واحد در حال پیگیری است.

شهردار خرمشهر در ادامه با گله مندی از دستگاه های اجرایی این شهرستان گفت: هیچکدام از نهادها با این شهرداری برای تامین ماشین‌آلات همکاری نمی‌کنند و منطقه آزاد اروند نیز با وجود انعقاد تفاهم‌نامه‌های مختلف از جمله تامین ماشین‌آلات آتش نشانی به رغم پیگیری تاکنون به تعهد خود عمل نکرده است.

وی همچنین در پاسخ به سووال اعضای شورای اسلامی خرمشهر در رابطه با تخصیص ۴۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای خرید ۱۰ دستگاه اتوبوس گفت: با پیگیری نماینده خرمشهر این اعتبار مصوب شده ولی هنوز تخصیص نیافته است.

علوانی به پروژه های عمرانی شهرداری خرمشهر نیز اشاره کرد و گفت: پروژه های عمرانی در ۲ بخش اجرایی تعریف شده که مهمترین آنها پروژه ساحل سازی حاشیه کارون است که به مدت ۲ ماه تعطیل شده و برای تامین اعتبار این پروژه با منطقه آزاد اروند مکاتبه شد.

وی افزود: قرارداد پیمانکار پروژه ساحلی پایان یافته و مشمول ماده ۴۸ شده است اما پیمانکار از تحویل دادن کارگاه خودداری می‌کند که موضوع از طریق مرجع قضایی در حال پیگیری است.

علوانی با اشاره به مشکلات اخیر در جمع آوری زباله سطح شهر گفت: پیمانکار بخاطر مطالبات حقوقی به مدت یک هفته است ماشین آلات خود را از مدار خارج کرده و برای رفع این مشکل ۲ دستگاه از ماشین آلات حمل زباله خراب شهرداری تعمیر و جمع آوری زباله از سرگرفته شد.

موسی مطورجزیره یکی از اعضای شورای شهر خرمشهر گفت: باید در سیاست‌گذاری اولویت‌ها رعایت شود و همه نهادها موظف هستند با شهرداری خرمشهر همکاری کنند.

وی مقصر اصلی کمبود ماشین آلات در شهرداری خرمشهر را سازمان منطقه آزاد اروند دانست و گفت: منطقه آزاد اروند می توانست در سال هایی که قیمت ماشین آلات مناسب بود  چندین دستگاه ماشین آلات مورد نیاز شهرداری خرمشهر را بدون عوارض گمرکی وارد کند تا اکنون در شرایط شیوع کرونا با خاور و وانت بار زباله‌های خرمشهر جمع آوری نشود.

رئیس شورای شهر خرمشهر نیز در این نشست گفت: برای نظافت شهر نباید تنها مرکز شهر را در نظر گرفت بلکه باید به موضوع نخاله‌ها و زباله‌ها در همه مناطق شهر توجه شود.

فاخر ربیعی‌فر افزود: به شهردار خرمشهر ۱۵ روز فرصت داده می شود تا برنامه‌ مدون خدمات شهری را برای برون رفت از این مشکلات ارائه کند و انتظار می‌رود در فرصت باقی مانده مشکل زباله و نخاله در مناطق مختلف خرمشهر برطرف شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها