وزیر جهاد کشاورزی فردا، دوشنبه به آذربایجان‌غربی سفر می‌کند

ارومیه- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: وزیر جهاد کشاورزی به منظور بررسی مسایل و مشکلات بخش کشاورزی و افتتاح همزمان ۱۳۱ پروژه عمرانی، اقتصادی و تولیدی کشاورزی، فردا دوشنبه ۱۵ دی ماه به این استان سفر می‌کند.

رسول جلیلی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در جریان سفر ۲ روزه "کاظم خاوازی" وزیر جهاد کشاورزی و هیات همراه به آذربایجان غربی، همزمان ۱۳۱ پروژه بخش کشاورزی با اعتبار بیش از ۴۴۵ میلیارد ریال در سراسر استان به صورت ویدئو کنفرانس به بهره برداری می‌رسد و از ۱۸ رقم دستاورد تحقیقاتی بخش کشاورزی رونمایی می‌شود.

وی بیان کرد: این طرح ها ۱۲۳ طرح در بخش آب و خاک، چهار طرح در زیربخش صنایع تبدیلی و غذایی، ۱۸ طرح تحقیقاتی، سه طرح در زیربخش تولیدات گیاهی و همچنین یک طرح شیلاتی را شامل می شود که با بهره ‌برداری از آنها برای ۵۰۸ نفر در سراسر استان به صورت مستقیم شغل ایجاد می شود.

 رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: بازدید از چند واحد تولیدی اعم از واحد سورت و بسته بندی و سردخانه نگهداری میوه، شرکت رویان پژوهش، شرکت در جلسه شورای راهبردی بخش کشاورزی در شهرستان ارومیه، شرکت معاونان در جلسه کارگروه زنجیره سیب استان، کارگروه زیر بنایی، کارگروه رونق تولید و تشکل‌ها، شرکت در جلسه بررسی مسایل و مشکلات بخش کشاورزی با حضور استاندار و مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، حضور در نشست خبری با اصحاب رسانه برای ارائه گزارش سفر ۲ روزه از برنامه‌های سفر وزیر جهاد کشاورزی و هیات همراه به استان خواهد بود.

جلیلی افزود: در جریان این سفر ۲ روزه، ۹ معاون وزیر جهاد کشاورزی نیز با سفر به شهرستان‌های استان و دیدار با نمایندگان و فرمانداران و کشاورزان پیشرو، مسائل و مشکلات موجود در بخش کشاورزی هر شهرستان را بررسی و جهت جمع بندی نهایی و ارائه گزارش به وزیر جهاد کشاورزی اقدام خواهند کرد.

آذربایجان غربی دارای ۸۰۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی با ۲۳۵ هزار بهره بردار و افزون بر۶ میلیون تن محصول زراعی و باغی در سال است.تولید سالانه ۱.۸ میلیون تن چغندر قند، ۱.۲ میلیون تن سیب درختی و انواع میوه های هسته دار این استان را در ردیف ۱۰ استان برتر کشور در بخش کشاورزی قرار قرار داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها