آسایش امروز عراق مدیون شهیدان سلیمانی و المهندس است

بغداد – ایرنا – دبیر کل کنگره کردهای شیعه موسوم به «فیلی» ها در نشست گرامیداشت فرماندهان شهید سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» فرمانده پیشین نیروی قدس و «ابومهدی المهندس» معاون سازمان الحشد الشعبی عراق در بغداد تاکید کرد که آسایش امروز عراق را مدیون فداکاری این شهیدان هستیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «طارق المندلاوی» در این نشست که با حضور تعدادی از شخصیت ها، صاحب نظران و اساتید دانشگاههای عراق همراه برگزار شد، گفت: شهیدان سلیمانی و المهندس فقط آسایش را برای عراق به ارمغان نیاوردند بلکه این آرامش را برای کل منطقه و جهان نیز به ارمغان آوردند و زاز این رو، منطقه و جهان مدیون این شهیدان است.

وی ترور شهیدان سلیمانی و المهندس را نقض آشکار تمامی قوانین بین المللی دانست.

به گفته وی، سپهبد شهید سلیمانی میهمان عراقی ها و مشاور نظامی محسوب می شد و میزبان او نیز یکی از فرماندهان دستگاه های رسمی عراق بود.

المندلاوی افزود که آمریکا حتی با هدف قراردادن این شهیدان در فرودگاه بین المللی بغداد، قوانین ویژه ممنوعیت حمله به فرودگاههای غیرنظامی را زیر پا گذاشت و نقض کرد.

در این نشست، دو تن از اساتید دانشگاه عراقی نیز درباره ابعاد مختلف شخصیت فرماندهان شهید سخن گفتند.

دکتر «خلیل الربیعی» استاد علوم سیاسی دانشگاه بغداد درباره چگونگی حفظ خط مشی و رویکرد فرماندهان شهید سخن گفت و یکی از راه های حفظ آرمان های آنها را تدریس این آرمان ها در مدارس عنوان کرد.

دکتر «علی المولا» استاد هنرهای زیبای دانشگاه کوت عراق نیز به ضرورت اهتمام رسانه ای ویژه به افکار و ابعاد انسانی دو فرمانده شهید اشاره کرد.

مولا تاکید کرد: ابعاد انسانی فوق العاده ای این دو فرمانده دارند که کمتر مورد توجه قرار گرفته و ضروری که رسانه ها به صورت هدفمندی روی آن متمرکز شوند.

در این نشست یکی از فرماندهان الحشد الشعبی درباره خاطرات خود با دو فرمانده شهید سخن گفت که حاضران را تحت تاثیر قرار داد.

«ابوعمار الطیب» با اشاره به آیین های گرامیداشت باشکوهی که در جمهوری اسلامی ایران در وقت حاضر برای سپهبد شهید سلیمانی برگزار می شود، افزود که ایرانی ها ارزش سپهبد سلیمانی را درک کرده اما در عراق هنوز حاج ابومهدی المهندس در میان ملت خود مظلوم است.

وی در سخنانی تاثیر برانگیز افزود که حاج ابومهدی المهندس مظلومانه در عراق زیست و مظلومانه به شهادت رسید اما هنوز ملت عراق ارزش انسانی این انسان را درک نکرده اند و باید بیش از پیش در این راه بکوشند.

آیین های مختلف مردمی و خودجوش در گرامیداشت شهیدان سلیمانی و المهندس هم اکنون در سطح عراق درحال برگزاری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =

سرخط اخبار جهان