جوانان ایرانی با شکستن مرزهای علم دشمنان را عصبانی می کنند

کرج - ایرنا - فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز با بیان اینکه جوانان انقلابی و جهادی ایران با شکستن مرزهای علم توانسته اند دشمنان به خصوص آمریکا را عصبانی کنند، گفت: آمریکا به دلیل اینکه شما جوانان پایتان را در کفش آن ها کرده اید، عصبانی هستند.

سردار سرتیپ دوم پاسدار سید یوسف مولایی روز یکشنبه در آیین تجلیل از نخبگان جوان بسیجی و غیر بسیجی لیگ علمی پایا که در سالن جلسات فرماندهی سپاه استان البرز برگزار شد با عرض تسلیت ایام فاطمیه، سالگرد شهادت سردار سلیمانی و رحلت آیت الله مصباح یزدی، افزود: از روزی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و به محض اینکه دشمن دید یک مسیر درست را انتخاب کرده ایم، از آن روز تاکنون که ۴۲ سال از آن می گذر یک روز برای ما از دشمنی هایش فراغت ایجاد نکرده است.

وی اظهار داشت: دشمن ۴۲ سال است که لحظه به لحظه برای ما توطئه و شرارت در نظر گرفته و یکی از عوامل اصلی دشمنی دشمن با ما رویکرد ما در حوزه علمی است.

وی گفت: امروزه علیرغم اینکه با تمام کنترل هایی که بر سیستم های هسته ای ما دارند و می دانند ما سلاح هسته ای درست نمی کنیم باز هم می گویند که شما نباید سلاح هسته ای درست کنید.

مولایی ادامه داد: آن ها از این ناراحت هستند که علیرغم تمام دشمنی ها و تحریم ها چرا ما وارد حوزه های ناخواسته ای مثل اتمی، موشکی و لیزر شده ایم و به عبارتی پایمان را از گلیم مان بیرون آورده ایم.

وی افزود: در حالیکه پیش از انقلاب اسلامی همه چیز برای دو ابرقدرت شرق و غرب تقسیم شده بود که علم هم از جمله این موارد بود در حالیکه ما دانش آموختگان زیادی تا درجات بالای تحصیلی در رشته های فیزیک، شیمی و دیگر رشته ها داشتیم حتی اجازه درست کردن یک سوزن و یا آرمیچر را نداشتیم.

فرمانده سپاه البرز اضافه کرد: آمریکا می گفت نفت بد بوی تان را به ما بدهید و ما هر چه شما بخواهید از بسکوییت و شیرینی تا هر چیز دیگر را به شما می دهیم.

وی گفت: ۴۲ سال پیش به خصوص از زمان جنگ تحمیلی به بعد یک حرکتی در عرصه علمی در این کشور ایجاد شد در حالیکه زمان شروع جنگ حتی سیستم های مخابراتی و ابتدایی ترین فناوری ها را نداشتیم و سیستم ارتباطی ما دست دشمن بود به طوریکه در جبهه که با بچه های جنگ صحبت می کردیم تمام مشخصات و اطلاعات سیستم دست آن ها بود و متوجه می شدند.

وی افزود: دشمنان با این امکانات در زمان جنگ تحمیلی تمام اطلاعات خطوط ایرانی و رزمندگان را با گرفتن عکس های ماهواره ای در اختیار صدام قرار می دادند ولی امروز شما تمام فضا را به هم ریخته اید.

تمام توانایی ما متمرکز بر پیشرفت علمی شود

فرمانده سپاه استان البرز با تاکید بر اینکه بایستی تمام توانایی ما به خصوص جوانان انقلابی ایران متمرکز بر پیشرفت های علمی شود، اظهار داشت: امروز اگر آمریکا و اذنابش بر دنیا تسلط دارند از طریق علم است.

وی گفت: در حالیکه دشمنان تا حد توان از علمی که دارند استفاده می کنند، ما عرضه استفاده از این علم را نداریم به طوریکه امکانات علمی را داریم ولی تفکرمان غلط است.

مولایی افزود: برای استفاده از غلوم مختلف باید نگاه جهادی در بین جوانان بسیجی باشد زیرا مرزهای علم را شکسته ایم و باید از آن به خوبی استفاده کنیم.

وی از جمله نمونه های علوم به دست آمده را کسب رتبه چهارم جهانی در حوزه نانو، ساخت موشک نقطه زن، پیشرفت های هسته ای، ژنتیک و لیزر دانست و بیان داشت: در حالیکه پیش از این لیزر نساخته بودیم ولی اکنون حتی بهترین امکانات لیزری در استان خودمان البرز ساخته می شود.

وی خطاب به دانش آموزان برتر علمی استان گفت: شما جوانان ایرانی دست بسته و چشم بسته و در تحریم موشک درست کرده اید در حالیکه یک زمان نمی توانستیم حتی یک فشنگ درست کنیم که این میسر نشد مگر با همت عمومی و حمایت های مقام معظم رهبری.

فرمانده سپاه البرز افزود: علم فقط برای آموختن نیست بلکه به کار گرفتن درست و کار جهادی است و اگر دستتان باز باشد تا یکسال به تمام آنچه که خارجی ها دارند می رسید .

وی اضافه کرد: یکی از کارهای دشمن ناامید کردن و تحقیر شما است که احتمال دارد این کار را با افراد نقوذی داخلی انجام دهند با عنوان اینکه «شما نمی توانید» ولی شما باید با چشم و گوش باز و عملتان خلاف آن را ثابت کنید زیرا ارزش کار علمی شما قابل محاسبه نیست چون دست بسته کار می کنید.

دانش آموزان بسیجی البرز در سیزدهمین دوره مسابقات لیگ علمی بین المللی پایا ویژه جهان اسلام موفق شدند جزو ۵ تیم برتر باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها