قشقایی با مس کرمان، فجر با استقلال ملاثانی اهواز دیدار می‌کنند
ارشیوی دیدار فجر و قشقایی شیراز

شیراز-ایرنا-تیم‌های شهدای قشقایی و فجر شهید سپاسی شیراز در رقابت‌های فوتبال دسته یک باشگاه‌های کشور به ترتیب با مس کرمان و استقلال شهر ملاثانی اهواز دیدار می‌کنند.

به گزارش ایرنا، تیم شهدای قشقایی دوشنبه (پانزدهم دی ماه ۹۹) در هفته هشتم این رقابت‌ها در شیراز و در ورزشگاه پارس این شهر میزبان تیم مس کرمان است و تیم فجر شهید سپاسی شیراز نیز در شهر ملاثانی اهواز میهمان تیم استقلال این شهراست.

تیم قشقایی، در این هفته بازی دشواری با تیم مس کرمان که از تیم‌های مدعی است و با ۱۴ امتیاز در رده سوم جدول است، دارد اگر چه حریف قشقایی از خط حمله زهرداری برخوردار نیست اما با دریافت سه گل، دفاع محکمی دارند اما می‌شود از سد این دفاع هم گذشت.

شاگردان داریوش هرمزی سرمربی تیم شهدای قشقایی شیراز اگر برابر حریف خود همانند نیمه دوم دیدار با فجر شهید سپاسی در شهرآورد بازی کنند حتی می‌تواند در خانه یقه تیم مس متمول را بگیرد.

آنها در شهرآورد نشان دادند که تیمی بسیار سختکوش هستند و تا پایان بازی دست از تلاش بر نمی‌دارند که این امر یک نقطه قوت برای تیم جوان قشقایی محسوب می‌شود.

نماینده ایل قشقایی باید در رقابت‌ها و به ویژه بازی‌هایی که میزبان هستند در همان نیمه اول کار را تمام کنند، هر چند این تیم خوب فرصت گلزنی ایجاد می‌کند اما مهاجمان این تیم بابد در زدن ضربات آخر دقت بیشتری داشته باشند.

بازیکنان قشقایی نباید به این باور برسند که حتما باید از حریف خود گل دریافت کنند تا به بازی برگردند بلکه باید ابتدا قفل دروازه خود را محکم کنند و سپس با دقت به دروازه حریفان یورش ببرند.

دریافت هشت گل در هفت دیدار توسط بازیکنان تیم قشقایی آمار خوبی نیست ضمن اینکه در خط حمله هم با زدن سه گل آمار پایینی دارند و حتما کادر فنی در نیم فصل باید به فکر برطرف کردن ضعف‌های خود در تمام خطوط مختلف باشد.

شکست تیم مس کرمان، صدرنشینان را خوشحال می‌کند 

در صورتی که بازیکنان تیم شهدای قشقایی شیراز بتوانند تیم مس کرمان را شکست دهند این امر موجب خوشحالی تیم‌های صدرنشین می‌شود و تیم فجر شهید سپاسی شیراز هم در صورت شکست تیم استقلال از شکست تیم مس سود خواهد برد و در جمع بالانشین‌ها قرار می‌گیرد.

فجر سپاسی سایه حریف را به دنبال دارد

اما تیم فجر شهید سپاسی شیراز که بعد از به خدمت گرفتن علی اصغر کلانتری، هم خوب بازی می‌کند و هم خوب نتیجه می‌گیرد، این هفته به مصاف تیمی می‌رود که با ۱۱ امتیاز در سایه شیرازی‌ها و در رده دهم جدول جای دارند.

تیم استقلال ملاثانی که با داریوش هرمزی سرمربی کنونی تیم شهدای قشقایی شیراز، جواز حضور در لیگ دسته یک را برای نخستین بار به دست آورد، نمی‌خواهند به راحتی فوتبال دسته یک را از دست بدهند و برای همین هم به فکر جمع کردن امتیاز هستند و این هدف را به خوبی در هفت بازی خود دنبال کرده‌اند.

با این حال شاگردان علی کلانتری سرمربی تیم فجر شهید سپاسی شیراز به خوبی می‌دانند برای اینکه از قافله صدرنشینی عقب نمانند باید از اهواز با دست پُر باز گردند اگر چه کار دشواری دارند اما فجری‌ها بازی‌های بیرون از خانه را با موفقیت پشت سرگذاشته ‌ند.

خط حمله تیم‌های فجر و استقلال هر کدام هفت گل زده‌اند و در این راه برابر هستند اما حریف فجر با ۹ گل خورده از خط دفاعی نه چندان محکمی بر خوردار هستند و این نقطه ضعف آنهاست.

البته خوزستانی‌ها همیشه فوتبال هجومی و زیبا را ارائه داده‌اند و هواداران فوتبال در خوزستان خود را با تیم برزیل از نظر تکنیکی مقایسه می‌کنند.

به هرحال دیدار تیم‌های فجر شهید سپاسی شیراز و استقلال ملاثانی اهواز با توجه به اینکه هر ۲ تیم همیشه خوب بازی می‌کنند، می‌تواند یکی از بهترین بازی‌های این هفته در لیگ آزادگان باشد.

هم اینک پس از هفت بازی، تیم پارس جم جنوبی بوشهر با ۱۴ امتیاز در صدر جدول است، تیم هوادار تهران و مس کرمان هم با همین تعداد امتیاز به ترتیب در جای دوم و سوم قرار دارند.

همچنین تیم فجر شهید سپاسی شیراز با ۱۲ امتیاز در جای هفتم قرار گرفته و تیم شهدای قشقایی شیراز هم با پنج امتیاز در رده پانزدهم است.

در رقابت‌های فوتبال دسته یک باشگاه‌های ایران جام آزادگان ۱۸ تیم شرکت دارند و پس از انجام ۳۴ بازی، تیم‌های اول و دوم جدول راهی لیگ برتر دوره بیست و یکم خواهند شد و ۲ تیم انتهای جدول به دسته دوم سقوط می‌کنند.

تیم‌های خوشه طلایی ساوه و نود ارومیه هم به ترتیب با سه و یک امتیاز در قعر جدول هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها