هادی العامری: حاکمیت عراق با اخراج نیروهای آمریکایی تامین می‌شود

بغداد – ایرنا – رییس گروه سیاسی – پارلمانی الفتح و دبیرکل سازمان بدر امروز یکشنبه در تظاهرات میلیونی مردم در بغداد، بر ضرورت خروج نیروهای خارجی از عراق و در پیشاپیش آنها نیروهای اشغالگر آمریکایی از خاک عراق تاکید کرد و گفت حاکمیت عراق با اخراج نیرووهای آمریکایی تامین می شود.

«هادی العامری» گفت که بازیافتن حاکمیت، عزت و استقلال عراق در اجرای قانون پارلمان کشور برای بیرون کردن همه نیروهای بیگانه و در پیشاپیش آنها اشغالگران آمریکایی است.
وی با اشاره به اینکه عراق در مسیری که فرماندهان شهید سلیمانی و ابومهدی ترسیم کرده اند حرکت خواهد کرد و گفت: تحقق حاکمیت ملی کامل در اخراج نیروهای اشغالگر آمریکا است و در این راه هرچه جانفشانی نیاز باشد باید ارزانی داشت.
العامری تاکید کرد که باید یک جدول زمانبندی مشخصی برای خروج نظامیان آمریکا از خاک عراق وجود داشته باشد.
رییس گروه سیاسی – پارلمانی الفتح با تاکید بر ضرورت بازگرداندن نقش برجسته و تاریخی عراق در منطقه افزود که به دلیل سیاست های رژیم های سابق حاکم بر عراق، کشور نقش تاریخی و برجسته خود را از دست داده است.
وی با تاکید بر اینکه باید عراق قوی، عزیز و مستقل باشد، افزود که ثبات عراق به معنی ثبات کل منطقه است و این امر امکان پذیر نیست مگر با اخراج همه نیروهای خارجی و در پیشاپیش آنها اشغالگران آمریکایی از عراق.
العامری همچنین بر تحقق آرمان های حاج ابومهدی المهندس در عراق اصرار کرد و گفت که آرمان المهندس بازگرداندن اعتبار به دولت عراق و حفاظت از همه دستگاه های امنیتی و نظامی از جمله سازمان الحشد الشعبی است.
وی ادامه حمایت از محور  مقاومت و مقابله با طرح های استکباری و دفاع از ملت های مستضعف و در پیشاپیش آنها ملت فلسطین و مخالفت با طرح های عادی سازی با رژیم صهیونیستی را از دیگر مطالبات امروز تظاهر کنندگان عراق عنوان کرد.
العامری تاکید کرد که خواهان آزادی فلسطین هستیم و اینکه پایتخت آن قدس شریف باشد.
وی همچنین بر ضرورت اهتمام جدی بر تربیت یک نسل جوان آگاه و با بصیرت برای مقابله با چالش ها تاکید کرد.
دبیر کل سازمان بدر همچنین از دولت عراق خواست که یک طرح جامع برای حل مشکلات اقتصادی عراق و خارج کردن کشور از مشکلات اقتصادی ارائه کند.
هادی العامری اضافه کرد که فرماندهان شهید سلیمانی و المهندس توانسته اند که یک نسل مقاوم را تربیت کنند.
وی در این مراسم همچنین شهادت فرماندهان قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را به ملت عراق و ایران و مقام معظم رهبری و خانواده های دو فرمانده شهید تسلیت گفت.

اقشار مختلف مردم عراق  امروز (یکشنبه ) به مناسبت سالروز ترور شهیدان سپهبد قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس در راهپیمایی میلیونی خود در میدان «التحریر» و خیابان های شهر بغداد علیه آمریکا شعار داده و خواهان خروج اشغالگران از کشورشان و اجرای مصوبه پارلمان عراق در این زمینه شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =

سرخط اخبار جهان