شهید سلیمانی هزار برابر قدرتمندتر از سردار سلیمانی است

بندرعباس- ایرنا- فرمانده قرارگاه حضرت زینب(‌س) ‌در سوریه گفت: امروز شهیدسلیمانی هزار برابر قدرتمند تر از سردار سلیمانی است و این قدرت و عزت ملت ایران اسلامی است.

‌سردار ‌رحیم نوعی‌اقدم روز یک‌شنبه درجمع کارکنان شرکت پالایش نفت بندرعباس اظهارداشت: مکتب حاج قاسم سلیمانی مکتب انقلاب اسلامی است و آن استقلال و عدم وابستگی به قدرت‌های شرق و غرب و ایستادگی در مقابل زیاده خواهی ابرقدرت‌ها به ویژه آمریکا بود و این مکتب امروز مکتبی جهانی است.

وی ادامه داد: مسیر مکتب قاسم سلیمانی گفتمان دارد و آن گفتمان مقاومت، انقلابی گری، استقلال، جهش تولید، رونق، ‌عزت‌سازی و افتخار سازی است.

این همرزم سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بیان داشت: از ابتدای‌ شکل گیری انقلاب اسلامی آمریکا با همه توان، قدرت و تکنولوژی خود خواهان حذف آن بود اما در طول ۴۲ سال گذشته ایران اسلامی به واسطه استقلال خود و با وجود قهرمانی با شرف و غیرتمند در مقابل یاوه‌گویی و زیاده‌خواهی‌های آمریکا ایستاده است و در این تقابل با قاطعیت، با علم و با سند اعلام می‌کند که ما پیروز شدیم.

قاسم سلیمانی ۲۰ اسفند ۱۳۳۵ در روستای کوهستانی و دورافتاده قنات ملک در استان کرمان چشم به جهان گشود.

وی در ۱۲ سالگی، پس از پایان تحصیلات دوره ابتدایی، زادگاه خود را ترک کرد و مشغول به کار ساختمان در کرمان شد.

با شروع جنگ تحمیلی، وی راهی جبهه شد و کمی بعد، فرمانده بسیجی‌های هم‌ولایتی‌اش شد و سپس لشگری از بسیجی‌ها تشکیل داد که به لشکر ۴۱ ثارالله شهرت یافت.

وی در طول دوران دفاع مقدس، با لشگر تحت‌ امر خود در عملیات‌های زیادی از جمله، والفجر ۸، کربلای ۴، کربلای ۵ و تک شلمچه حضور موثر داشت.

قاسم سلیمانی اولین بار در آذر ۱۳۶۰ در عملیات مشترک ارتش و سپاه بنام عملیات طریق‌ القدس در غرب سوسنگرد بر اثر انفجار گلوله خمپاره از دست راست و شکم به شدت مصدوم شد.

با پایان جنگ، لشگر ۴۱ ثارالله به فرماندهی سردار سلیمانی به کرمان بازگشت و درگیر جنگ با اشراری شد که از مرزهای شرقی کشور هدایت می‌شدند.

قاسم سلیمانی پس از دوران دفاع مقدس تا زمانی که به سمت فرماندهی سپاه قدس منصوب شد، با باندهای قاچاق مواد مخدر در نزدیکی مرزهای ایران و افغانستان جنگید.

وی در سال ۱۳۷۶، از سوی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، فرماندهی کل قوا، به تهران فراخوانده و مسوولیت سپاه قدس به او سپرده شد.

رهبر معظم انقلاب که بهمن ماه ۱۳۸۹ درجهٔ سرلشگری را به سلیمانی اعطا کرد، در تقدیر از عملکرد قاسم سلیمانی از او به عنوان «شهید زنده» نام بردند.

سردار حاج قاسم سلیمانی  در اسفند ماه ۱۳۹۷ از سوی فرمانده معظم کل قوا حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای به دریافت نشان ذوالفقار مفتخر شد.

نشان ذوالفقار پر افتخارترین نشان نظامی ایران است که پس از انقلاب برای نخستین بار توسط رهبری به سرلشگر سلیمانی اعطا شد.

طلوع جمعه ۱۳ دی‌ماه ۹۸ وقتی همه خواب بودند و او بیدار، با شنیدن خبر شهادت مالک اشتر ایران، فرمانده محور مقاومت و علمدار جبهه اسلام یک ایران دردناک شد و مسلمانان و مستضعفان جهان اسلام برایش گریستند، آن‌ها که دل‌هایشان از مردانگی سردار مردمی و باصلابت فتح شده بود.

بامداد جمعه ۱۳ دی‌ماه ۹۸ سردار سرلشکر سپهبدحاج «قاسم سلیمانی»، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و «ابومهدی المهندس»، معاون الحشدالشعبی به دستور آمریکا در نزدیکی فرودگاه بغداد به شهادت رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها