شهردار مشهد: ایجاد توقفگاه در محدوده‌های اطراف حرم رضوی ضروری است

مشهد- ایرنا- شهردار مشهد گفت: در محدوده‌های منتهی به حرم مطهر رضوی، برای تغییر مدل‌های حمل و نقلی و تسهیل دسترسی زائران به حرم مطهر رضوی، ساخت توقفگاه ضروری است.

محمد رضا کلایی روز یکشنبه در مراسم آغاز عملیات ساخت پارکینگ عمومی توحید و تکمیل پارکینگ هشت آباد در میدان شهدای مشهد افزود: بخش زیادی از رونق میدان شهدا بستگی به افزایش ظرفیت توقفگاه خودرو در این محل دارد که امیدواریم با بهره برداری از مجموعه توحید و پارکینگ هشت آباد این مشکل برطرف و زمینه رونق میدان شهدا فراهم شود.
وی اضافه کرد: پروژه توقفگاه توحید از پروژه‌هایی بود که مدت زمان طولانی معطل مانده بود و در حال حاضر ۱۴ ماه زمان برای احداث این پارکینگ در نظر گرفته شده است و همه باید کمک کنند تا این پروژه به سرعت اجرا و آماده بهره برداری شود.
شهردار مشهد گفت: ایجاد زیرساخت‌های حقوقی، فنی، طرح و تصویب یک پروژه شاید از هدایت پروژه دشوارتر باشد، سوخت پروژه‌ها را حوزه مالی و اقتصادی مهیا می‌کنند اما در حوزه اقتصادی شهرداری نیز پشتیبانی بسیار خوبی از پروژه‌ها شده‌ است.
کلایی افزود: معاونت اقتصادی در ابتدای تاسیس فقط در حوزه مشارکت در پروژه‌های اقتصادی فعال بود اما اکنون به بلوغ رسیده و تامین مالی پروژه‌های عمرانی و پشتیبانی از آنها را به خوبی انجام می‌دهد.
وی ادامه داد: اکنون حدود ۱۵ پروژه عمرانی از جمله پروژه های تقاطع غیر همسطح خلیج فارس، مصلی، آزادگان و رودپارک با پشتیبانی و تامین مالی حوزه اقتصادی شهرداری مشهد در حال اجراست.
سرپرست معاونت اقتصادی شهرداری مشهد نیز در این مراسم گفت: شهرداری مشهد در ۳۶ پروژه بزرگ اقتصادی با زیربنای بیش از ۲ میلیون و۴۰۰ هزار مترمربع مشارکت داشته ‌است.
مهدی حاتمی افزود: ۲۱ پروژه از این تعداد با بیش از یک میلیون مترمربع زیربنا شامل هفت مجموعه تجاری،۲ مجموعه خدماتی، چهار مجموعه مسکن ارزان قیمت و هشت مجموعه مختلط دارای پارکینگ عمومی به بهره‌برداری رسیده که از این پروژه های مشارکتی بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ جای پارک عمومی استحصال شده و در حال بهره‌برداری است.
وی اضافه کرد: در کنار پارکینگ توحید که عملیات اجرایی آن امروز آغاز شد ۱۵ پروژه مشارکتی دیگر شامل پنج پروژه تجاری، سه مجموعه مسکونی و اداری، سه مجموعه مسکونی ارزان قیمت و سه مجموعه مختلط دارای پارکینگ عمومی نیز با زیربنای بیش از یک میلون و ۴۰۰ هزار متر مربع در حال ساخت است که از این مجموعه‌ها نیز سه هزار و ۶۰۰ جای پارک استحصال خواهد شد.
سرپرست معاونت اقتصادی شهرداری مشهد گفت: از مجموع فعالیت‌های اقتصادی بیش از ۱۰ هزار جای پارک خودرو برای شهر تامین شده ‌است.
حاتمی در خصوص توقفگاه توحید نیز اظهار کرد: پارکینگ توحید در پنج طبقه پارکینگ زیر سطحی عمومی با زیربنای ۴۰ هزار مترمربع و ۲ طبقه پارکینگ زیرسطحی اختصاصی با زیربنای ۱۵هزار مترمربع و ۶۵ هزار مترمربع فضای تجاری، مسکونی و اقامتی با اعتباری افزون بر ۶۳۴ میلیارد تومان احداث خواهد شد که سهم الشرکه شهرداری ۳۰ درصد و به مبلغ بیش از۱۹۴ میلیارد تومان است.
وی افزود: سرمایه گذار متعهد شده تا ظرف ۱۴ ماه پارکینگ‌های عمومی مجموعه توحید را احداث و به شهرداری مشهد تحویل دهد و امیدواریم بهره برداری از این پارکینگ باعث رونق بخشی به پروژه میدان شهدا شود.
عضو کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این مراسم گفت: مهمترین و بهترین کار مدیریت شهری به‌کار گرفتن و مشارکت مردم در فعالیت‌هاست و هر چه قدر میزان مشارکت مردم را افزایش دهیم، توان شهرداری را چند برابر کرده‌ایم.
احمد نوروزی افزود: در مشهد سازندگان و سرمایه گذاران بزرگی حضور دارند که می‌توانند در پروژه‌ها مشارکت داشته باشند و در طرح میدان شهدا نیز می توانیم از این ظرفیت استفاده کنیم .
وی ادامه داد: گفته می‌شود که شهرداری تخلف نبودِ پارکینگ را با اخذ جریمه رفع می‌کند اما این درحالی است که پارکینگ نباید حتی در مناطق کم برخوردار و حاشیه شهر حذف شود.
او اضافه کرد: هزینه توقفگاه آزادی که به زودی به بهره‌برداری می‌رسد و پارکینگ توحید که عملیات اجرایی آن امروز آغاز شد از جریمه‌های دریافت شده برای حذف توقفگاه بیشتر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها