دادگستری آذربایجان‌شرقی از تعطیلی ۵۵ واحد تولیدی جلوگیری کرد

تبریز-ایرنا- رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: این مجموعه با تشکیل جلسات متعدد اقتصاد مقاومتی از تعطیلی قطعی تعداد ۵۵ واحد تولیدی و صنعتی در استان جلوگیری کرده است.

موسی خلیل اللهی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بر اهتمام ویژه  قوه قضائیه در کمک به واحدهای تولیدی و به تبع آن ایجاد اشتغال در کشور و استان اشاره کرد و افزود: اگر چنانچه دادگستری آذربایجان شرقی برای جلوگیری از واحدهای فوق وارد عمل نمی شد، حجم انبوهی از بیکاران این واحدهای ورشکسته به سطح جامعه سرازیر می شدند که تبعات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آن بسیار وسیع تر و شاید غیر قابل جبران بود.

وی با بیان اینکه دستگاه قضائی تلاش دارد در جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی و بیکاری کارگران و همچنین زمینه سازی برای اشتغال افراد جدید نقش موثر ایفا کند، اظهار داشت: مداخله و حمایت دادگستری آذربایجان شرقی از واحدهای ورشکسته موجب بازگشت آنها به چرخه تولید شده و تمامی این واحدها هم اکنون در حال تولید و فعالیت هستند.

خلیل اللهی ادامه داد: از این واحدهای مشکل دار استان تعداد ۱۷ واحد تولیدی که متاسفانه ورشکست شده بودند، با تلاش و مدیریت ستاد اجرایی اقتصاد مقاومتی در دادگستری آذربایجان شرقی مشکلاتشان حل و وارد چرخه تولید شده اند.

وی با تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم حتی یک واحد تولیدی تعطیل شود، یادآور شد: هرچند تعدادی از واحدهای تولیدی شاید با مشکلات مدیریتی مواجه باشند، اما اگر مدیری تخلف کرد باید به صورت جداگانه به این موضوع رسیدگی و با مدیر خاطی برخورد کرد و این موضوع نباید زمینه ساز تعطیلی واحدها شود.

خلیل اللهی با اشاره به ابلاغ سند توسعه قضائی کشور توسط رئیس قوه قضائیه و تاکید مقام رهبری بر این سند، گفت: سند توسعه قضایی باتوجه به پشتوانه کار کارشناسی عظیم، تنها یک برنامه عادی نبوده و سندی راهبردی بوده که در کنار آن برنامه های متعدد در حوزه های مختلف اجرا خواهد شد.

وی اضافه کرد: با اجرایی شدن سند توسعه قضایی تا سال ۱۴۰۲ بدون تردید شاهد تحولات بزرگ در راستای حفظ حقوق عامه و اشخاص و آزادی های مشروع خواهیم بود.

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی با بیان اینکه از جمله راهبردهای ارائه شده در این سند حمایت از تولید و سرمایه گذاری های مشروع است، افزود: از زمان مدیریت آیت الله رئیسی در قوه قضائیه، در خصوص مبارزه با مظاهر فساد، مفاسد اقصادی و حوزه اداری اتفاقات خوبی افتاده که از طریق رسانه ها به اطلاع مردم رسیده است.

خلیل اللهی گفت: در کنار مبارزه با مظاهر فساد، ایجاد زمینه برای تولید و اشتغال جزو برنامه های راهبردی قوه قضائیه بوده و بر این اساس ستاد اجرایی اقتصاد مقاومتی در دادگستری استان ها تشکیل شده و با همکاری همه حوزه ها فعال بوده و جزو ستاد های موفق کشور است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها