تاکید استاندار مازندران بر ضرورت مصرف بهینه انرژی در فصل سرما

ساری - ایرنا - استاندار مازندران اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی مستمر و مداوم تاکید کرد و گفت که معتقدیم مردم می‌توانند بصورت بهینه در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنند.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی استانداری، احمد حسین زادگان در جلسه ویدئو کنفرانسی صرفه جویی انرژی و مدیریت مصرف سوخت که با حضور رحمانی فضلی وزیر کشور، بیژن زنگنه وزیر نفت و اردکانیان وزیر نیرو برگزار شد ، افزود: همه باید کمک کنیم که مصارف خانگی و اماکن دولتی کاهش یابد تا در سایه مصرف ضروری و بهینه مشکلات این بخش مرتفع شود.

وی توضیح داد: اینکه افزایش بی سابقه مصرف گاز دلایل مختلف دارد که بخشی از آن به شیوع ویروس کرونا در کشور بر می گردد، ، یعنی به همین دلیل لزوم تهویه هوا، برودت و سرمای روزهای گذشته موجب شده است تا مصرف گاز بویژه گاز خانگی افزایش یابد.

استاندار مازندران با بیان این که باید تذکرات لازم به مصرف کنندگان خانگی و مشترکان پرمصرف در خصوص پرهیز از مصارف غیرضروری داده شود، یادآور شد: کاهش مصرف سوخت و انرژی در قالب یک بسته پیشنهادی تبلیغاتی و اطلاع رسانی از سوی شرکت گاز به عنوان یک اولویت به صدا و سیما ارائه و در دستور کار قرار گرفت امیدواریم شاهد  کاهش مصرف انرژی و سوخت در استان باشیم.

حسین زادگان گفت: واحدهایی که دوگانه سوز هستند و امکان استفاده از سوخت دوم را دارند باید رعایت کنند و به سوی مصرف سوخت دوم بروند تا شاهد قطع خانگی گاز و برق نباشیم هر چند که تحت هر شرایطی گاز خانگی مردم نباید قطع شود ، امیدواریم همه در مصرف بهینه گاز و انرژی همکاری کنند تا از این دوره سخت عبور کنیم.

وی تاکید کرد که با مدیریت مطلوب مصرف سوخت باید مانع از اختلال در روند زندگی عادی مردم و فعالیت واحدهای تولیدی اقتصادی شویم.

مشوق‌های ویژه شرکت ملی گاز در فصل سرما

بر اساس اعلام رسمی شرکت گاز مازندران مشوق‌های ویژه برای مشترکان خوش مصرف و کم مصرف گاز خانگی در ماه‌های دی، بهمن و اسفند اختصاص یافته است.یعنی براساس مصوب وزارت نفت مشترکانی که مصرف گاز خانگی خود را در ماه‌های دی، بهمن و اسفند ۲۰۰ متر مکعب کاهش دهند، قبض گاز برای این دسته از مشترکان رایگان محسوب می‌شود.

مشترکانی که مصرف گاز آنان در مقایسه با مدت مشابه سال‌های ۹۶ و ۹۷ حدود ۱۰ درصد کاهش یابد از تخفیف ۱۵ درصدی بهای گاز بهره مند می‌شوند و البته  مشترکانی که افزایش مصرف گاز داشته باشند، بهای مصرفی آنان ۱۵ درصد افزایش می‌یابد.

بر اساس آمار رسمی شرکت گاز مازندران با کاهش محسوس دمای هوا طی روزهای اول فصل زمستان متوسط مصرف روزانه گاز در استان به حدود ۳۴میلیون متر مکعب رسید که حدود چهار تا ۶ میلیون متر مکعب بیشتر نسبت به دیگر روزهای سال بوده است.

شرکت گاز استان مازندران دارای یک میلیون و ۵۶۰ هزار خانوار در بخش های خانگی، تجاری و صنعتی است.

طبق آمار از سه هزار و ۶۱۳ روستای مازندران تاکنون ۲هزار و ۳۰۸ روستا گازرسانی شده و عملیات گازرسانی به ۲۵۲ روستا نیز در دست اجرا است.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها