درخواست استاندار تهران از شهروندان برای کاهش مصرف گاز

تهران- ایرنا-استاندار تهران با اشاره به افزایش ۱۵ درصدی مصرف گاز در استان، از شهروندان خواست که در مصرف گاز صرفه جویی کنند.

به گزارش ایرنا از اعلام استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی روز یکشنبه در حاشیه جلسه سوخت رسانی زمستانی با اشاره به میزان مصرف گاز در استان تهران اظهار داشت: بر اساس بررسی انجام شده در مدت ۴۰ روز از اول آذرماه سال جاری تا ۱۱ دی ماه با مصرف روزانه ۱۱۲ میلیون مترمکعب گاز، میزان استفاده از گاز در استان تهران به ویژه در بخش خانگی ۱۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
 
وی ادامه داد: بیشترین میزان مصرف گاز در ۸ دی ماه و با میزان ۱۲۲ میلیون مترمکعب بوده که رکود مصرف گاز طی ۲۰ سال اخیر شکسته شد.
 
محسنی بندپی عنوان کرد: افزایش مصرف مشترکین خانگی سبب شده که میزان تحویل گاز به نیروگاه های استان تهران نسبت به سال گذشته ۲۶ درصد کاهش داشته باشد.
 
استاندار تهران گفت: از همه شهروندان درخواست همکاری داریم تا وسایل گرمایشی خود را بین ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتی گراد تنظیم کنند و با بهینه سازی موتورخانه ها به کاهش مصرف گاز کمک کنند.
 
محسنی بندپی تاکید کرد: کاهش مصرف گاز ضمن کمک به کاهش آلودگی هوا به جهت تامین گاز مورد نیاز نیروگاه ها، زمینه برای تامین گاز در روزهای سرد را فراهم می کند و در این زمینه مشارکت شهروندان و دستگاه های اداری و اجرایی در راستای ساماندهی استفاده از وسایل گرمایشی اثرگذار است.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها