امام جمعه دامغان: نسل جوان در برابر خطرات فرهنگی محافظت شود

سمنان- ایرنا- امام جمعه دامغان گفت: امروز نسل جوان در معرض بسیاری از خطرات فرهنگی، اخلاقی و انسانی است که باید از آن‌ها در برابر مشکلات به خوبی محافظت شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسینیان روز یکشنبه در آیین تشییع ۲ شهید گمنام در روستای ورکیان دامغان، افزود: نباید اجازه داد نوجوانان، جوانان و کودکان نسل جدید از پیوند با نسل های گذشته محروم بماند که اگر این پیوند به شکاف برسد، جامعه آسیب می‌بیند. 

وی ادامه داد: همه در برابر فرزندان خود وظیفه دارند تا ضمن حفظ خانواده، آن‌ها را با ایثار، فداکاری، آرمان های نظام و انقلاب آشنا کنند. 

حسینیان اظهار داشت: امروز نسل چهارم انقلاب باید خاطرات دهه ۵۰ و ۶۰ را بشنوند و آن را لمس کنند تا جامعه اصول، مبانی و فرهنگ گذشته را از دست ندهد.

وی افزود: امروز مشکلات و فراز و نشیب هایی وجود دارد که از توطئه‌های دشمنان است اما نباید این مشکلات سبب شود تا از خط امام راحل و راه شهدا دست برداریم بلکه باید در هر شرایط از امام راحل، آرمان های نظام، ولایت فقیه و شهدا حمایت کنیم تا پرچم این انقلاب به صاحب اصلی خود برسد. 

 حسینیان خاطرنشان کرد: شهدا در طول تاریخ محورهای اصلی مبانی شیعه را حفظ کردند، خون، هستی و جان خود را دادند تا ما از مسیر اصلی خارج نشویم. 

امام جمعه دامغان تصریح کرد: هزارها شهید در دوران انقلاب، جنگ تحمیلی و دفاع از حریم اهل بیت جان دادند تا درخت تنومند شیعه درطول تاریخ حفظ شود. 

به گزارش ایرنا، صبح امروز پیکر پاک ۲ شهید گمنام دفاع مقدس، با حضور جمعی از مسوولان، خانواده های شهدا، نیروهای نظامی و انتظامی با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در روستای ورکیان دامغان تشییع شد.

شهرستان دامغان ۶۳۰ شهید، یک هزار و ۶۰۰ جانباز و ۳۳ آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و سه شهید تقدیم جبهه مقاومت در سوریه نموده است.

شهر دامغان تاکنون میزبان ۱۲ شهید گمنام بوده است که از این تعداد چهار شهید در دانشگاه‌ها، سه شهید در پارک دانشجو و پنج شهید در گلزار شهدای این شهر به خاک سپرده شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها