هاشمی: در جوانگرایی نتوانستیم برنامه‌های خوبی داشته باشیم

تهران- ایرنا- سرمربی تیم بسکتبال شیمیدر قم، گفت: چند سالی است که در خصوص جوانگرایی درگیر هستیم و نتوانسته‌ایم برنامه‌ریزی خوبی در این قسمت داشته باشیم.

«مصطفی هاشمی» روز دوشنبه در گفت‌وگو با ایرنا در خصوص تفاوت لیگ برتر بسکتبال در این فصل با سال‌های گذشته، اظهار داشت: این دوره از لیگ برتر را نمی‌توانیم با دوره‌های گذشته مقایسه کنیم چرا که شرایطی که در حال حاضر وجود دارد در هیچ دوره‌ای نبود. ما نباید به عقب برگردیم و به گذشته فکر کنیم.

وی در مورد صدرنشینی تیمش در گروه ب مسابقات لیگ برتر بسکتبال، گفت: اینکه بخواهیم به صدرنشینی در این زمان از لیگ فکر کنیم به بی‌راهه خواهیم رفت. بازی‌های سختی باقی مانده و راه دشواری در پیش داریم. زود است که الان در این خصوص صحبت کرده و نظر بدهیم. ما می‌توانیم پس از اتمام دور برگشت لیگ برتر در مورد تیم‌ها تا حدودی نظر بدهیم.

سرمربی تیم بسکتبال شیمیدر قم، عنوان کرد: هر چه جلوتر می‌رویم در ادامه بازی‌ها تمرکز تیم‌ها بیشتر می‌شود و به طور طبیعی عملکرد ذهنی، تاکتیکی و تکنیکی تیم‌ها بهتر شده و ما شاهد لیگ با کیفیت‌تری خواهیم بود. 

هاشمی در پاسخ به این پرسش که آیا برگزاری لیگ برتر به صورت رفت و برگشت بهتر بود یا خیر، اظهار داشت: ما در والیبال نیز همچین تجربه‌ای داشتیم اما همه دیدند که برگزاری لیگ به صورت متمرکز بهتر است. به نظر من برگزاری لیگ به این شکل، بهترین تصمیم بود. حتی تصمیم منطقی این است که با بهبود اوضاع نیز لیگ را به همین روش ادامه دهیم. 

وی ادامه داد: در لیگ برتر بسکتبال، پروتکل‌ها انجام می‌شود. البته من از استثناها خبر ندارم اما می‌دانم که همه سعی خود را می‌کنند تا از این بیماری دوری کنند.

سرمربی تیم بسکتبال شیمیدر قم در خصوص کیفیت بازیکنان خارجی لیگ برتر، گفت: باید بیشتر صبر کنیم تا عملکرد واقعی آن‌ها را ببینیم. چند بازیکن خوب خارجی در لیگ هستند اما مانند اواخر دهه ۸۰ و اوایل دهه ۹۰ رویایی نیستند. 

هاشمی در مورد موضوع جوانگرایی در بسکتبال، اظهار داشت: ما چند سالی است که در این خصوص درگیر هستیم و نتوانستیم برنامه‌ریزی خوبی در این قسمت داشته باشیم. جوان‌های زیادی در تیم‌ها هستند اما باید ببینیم تا چه حد از آن‌ها حمایت شده و بها داده می‌شود. ما باید در آخر ببینیم چه خروجی از این جوان‌ها می‌بینیم.   

تیم بسکتبال شیمیدر قم در این فصل از لیگ برتر توانسته از ۶ دیدار ۱۲ امتیاز کسب کرده و در صدر جدول گروه ب قرار بگیرد.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =

سرخط اخبار ورزش