۲۳ بیمار کرونایی یک هفته گذشته در چالوس بستری شدند

نوشهر - ایرنا - معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان چالوس نسبت به روند افزایشی آمار بیماران کرونایی در این شهرستان ابراز نگرانی کرد و گفت که ظرف یک هفته گذشته ۲۳ بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان های این شهر بستری شدند.

رحمت الله بیابانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : هم اکنون تعداد بیماران کووید ۱۹ بستری در بیمارستان های چالوس ۲۸ نفر است که از این تعداد هفت نفر با وضعیت وخیم در بخش آی سی یوی بیمارستان های طالقانی و رازی بستری هستند.

وی با اشاره ضریب ۸۳ درصدی بهبودی مبتلایان کووید ۱۹ در شهرستان ، گفت : از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور تاکنون یکهزار و ۶۷۲ بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان های چالوس بستری شدند که از این تعداد ۲۸۳ نفر فوت کردند.

بیابانی با اعلام این که بیمارستان های طالقانی و رازی چالوس بیماران شهرستان های عباس آباد، کلاردشت و نوشهر را نیز پذیرش می کنند ، افزود : روزانه به طور میانگین از ۳۵ نفر در شهرستان چالوس تست پی سی آر گرفته می شود ، این در حالی است تست فوری نیز در تمامی ۹ مرکز خدمات جامع سلامت و ۴۲ خانه بهداشت با فراهم شدن تجهیزات لازم انجام می شود.

وی ادامه داد : ۶ تیم بهداشتی و درمانی شامل پزشک و پرستار و ۹ تیم رهگیری به همراه ۱۸ داوطلب بسیجی، طرح شهید سلیمانی مشارکت دارد.

بیابانی با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی از ۲۳ آذر شروع شد ، گفت : از آغاز اجرای طرح تاکنون علائم بالینی یکهزار و ۳۴ بیمار مورد بررسی قرار گرفت که از این تعداد ۳۹۱ نفر به صورت قطعی مبتلا به کووید ۱۹ بودند.

وی همچنین گفت که در حال حاضر ۵۴۸ نفر از بیماران مشکوک به بیماری کووید ۱۹ در قرنطینه خانگی به سر می برند.

بیابانی با اعلام این که بیش از ۶۰ درصد بیماران مبتلا به کرونا در این شهرستان به علت حضور در تجمعات مختلف همچون دورهمی‌ها، دفاتر پیشخوان دولت، بازار روز و سایر اجتماعات به این بیماری مبتلا شده اند ، از مردم خواست از حضور در هر گونه اجتماعات حتی در فضای باز خودداری کنند و همچنان پروتکل های بهداشتی همچون زدن ماسک و فاصله اجتماعی را با جدیت رعایت کنند.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان چالوس از اجرای یک هزار و ۴۳۰ گشت مشترک در یک ماه گذشته خبر داد و گفت : در این مدت ۲۴ واحد صنفی متخلف به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی پلمب شد که بیشترین این واحدها مربوط به صنوف سوپرمارکت ، میوه فروشی ، قهوه خانه و نانوایی بوده است.

وی افزود : همچنین در این مدت سهمیه آرد پنج نانوایی قطع و ۲۶ واحد متخلف صنفی به تعزیرات معرفی شدند و به ۱۰۹ واحد صنفی متخلف نیز تذکر داده شد.

بیابانی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۹۰ درصد از صنوف و ۸۰ درصد مردم شهرستان پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند.

بر اساس اعلام  وزارت بهداشت در حال حاضر چهار شهرستان ساری ، آمل ، رامسر و سوادکوه شمالی مازندران در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد و بقیه شهرهای استان در وضعیت نارنجی هستند.

شهرستان ۱۱۶ هزار نفری چالوس از ۴۲ خانه بهداشت و ۹ باب مرکز خدمات جامع سلامت ، دستکم ۱۰ پزشک خانواده روستایی و  ۲۵ پزشک خانواده شهری و ۲ بیمارستان دولتی برخوردار است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها