استاندار لرستان: انشعاب مشترکان پرمصرف انرژی قطع می شود

خرم‌آباد - ایرنا - استاندار لرستان گفت: انشعاب مشترکان پرمصرف گاز و برق به دلیل بی‌توجهی به هشدارهای کمبود انرژی و تکرار نادرست الگوی مصرف، قطع می شود.

به گزارش ایرنا سید موسی خادمی روز یکشنبه در حاشیه نشست ملی مدیریت مصرف سوخت زمستانی بیان کرد: امسال مصرف بیش از حد و کاهش فشار گاز در برخی مناطق کشور قابل توجه بوده و مشکل آلودگی هوا هم در برخی کلان شهرها مضاعف شده است.

وی  اظهار داشت: طبق بررسی های صورت گرفته، امسال مصرف گاز به شدت نسبت به سال‌های قبل افزایش پیدا کرده که بیشترین میزان نیز مربوط به مشترکان بخش خانگی بوده است.

خادمی ادامه داد: به همین منظور مقرر شده است آگاهی عمومی و بحث تبلیغاتی بیشتری انجام شود تا مردم بدانند در صورت ادامه روند کنونی مصرف، احتمال قطعی گاز و خاموشی برق در آینده نزدیک دور از انتظار نیست.

وی عنوان کرد: مصوب شده است با تشکیل کمیته‌هایی در استان‌ها، انشعاب مشترکان پر مصرف قطع شود و ادارت نیز در صورت بی توجهی به میزان مصرف، با قطع گاز مواجه خواهند شد.

استاندار لرستان گفت: این استان در ابتدای خط  گازرسانی به غرب است و صنایع بزرگ هم ندارد بنابراین اکنون مشکل خاصی برای تامین گاز نیست اما باتوجه به اتصال شبکه انرژی در کل کشور، بدون شک لرستان نیز متاثر از مشکلات خواهد شد.

خادمی با اشاره به خاموشی‌های برق نیز تصریح کرد: در این خصوص نیز هرگونه کم توجهی در الگوی مصرف، موجب بروز مشکل برای همه استان ها خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها