۱۴ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۵۲
کد خبرنگار: 979
کد خبر: 84172123
۰ نفر

برچسب‌ها

خراسان شمالی باز هم مرگ کرونایی نداشت

بجنورد - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اعلام کرد: این استان در ۲۴ ساعت گذشته، منتهی شده به ظهر یکشنبه ۱۴ دیماه، هیچ جان‌باخته کرونایی نداشته است.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی این دانشگاه در روز یکشنبه، دکتر سیداحمد هاشمی اظهار دشت: در شبانه روز یاد شده ۲۶ بیمار جدید شناسایی و در مراکز درمانی استان بستری شده اند که با احتساب آنان اکنون ۱۵۹ بیمار دارای علایم بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری هستند.

وی افزود: صفر شدن شمار فوتی های کرونایی استان در حالی است که در ۲۴ ساعت پیش از آن (۱۳ دیماه) ۳۸ مبتلای جدید در این استان شناسایی شده و ۲ تن بر اثر بیماری کووید ۱۹ جان باخته بودند.

وی افزود: خوشبختانه با اعمال محدودیت های جدید آمار مبتلایان کرونا به طور نسبی کمتر شده است اما این روزها با کم توجهی شهروندان و کاهش درصد استفاده آنان از ماسک و بی اعتنایی به رعایت دستورالعمل ها، احتمال خروج از این وضعیت و دچار شدن به وضعیت قرمز دور از انتظار نیست.

دکتر هاشمی با قدردانی از مردم به دلیل همکاری و همراهی با ستاد کرونا تاکید کرد: درخواست ما از شهروندان استفاده از ماسک، محدود کردن حضور و شرکت خود در تجمعات و دورهمی های خانوادگی و پرهیز از رفت و آمد با وسایل حمل و نقل عمومی، حضور در پاساژها، نانوایی ها، بانک ها و ادارات است.

استان خراسان شمالی که از ابتدای مردادماه رنگ قرمز شیوع کرونا به خود گرفته بود، پس از اعمال محدودیت های جدید در آذرماه، از نظر شیوع ویروس کرونا به وضعیت نارنجی تغییر وضعیت داد، و بنا بر اعلام مسوولان بهداشتی اکنون به جز بجنورد، دیگر شهرستان های این استان در وضعیت زرد قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها