شهید قاسم سلیمانی عامل همبستگی کشورهای محور مقاومت بود

یاسوج- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: شهید سردار قاسم سلیمانی عامل اتحاد، انسجام و همبستگی روزافزون کشورهای محور مقاومت بود. 

به گزارش ایرنا، آذر صفایی نیا روز یکشنبه در آیین بزرگداشت یکمین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی در جمع اهالی ورزش کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: شخصیت حقیقی شهید سردار قاسم سلیمانی متبلور از جایگاه حقوقی ایشان است. 

وی افزود: شخصیت و جایگاه شهید سردار قاسم سلیمانی انعکاس بین المللی داشت و ایشان دارای توان، تجربه و تخصص فوق العاده نظامی بوده و جزو فرماندهان نظامی مطرح دنیا بود. 

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: برخی از مهمترین ابعاد شخصیت حقیقی شهید سردار قاسم سلیمانی شامل ذوب بودن در ولایت فقیه، دلدادگی به کشور و ملت ایران، قرار داشتن در خط مقدم خدمت به مردم کشور هنگام بروز مسائل، مشکلات و رویدادهای مختلف و کار کردن برای جلب رضایت خداوند بود. 

صفایی نیا عنوان کرد: همین امور موجب شد که محبت شهید سردار قاسم سلیمانی در قلب ملت ایران و مردم کشورهای اسلامی رخنه کرده و یاد و نام ایشان هرگز فراموش نشود. 

وی ابراز داشت: آیین تشییع جنازه شهید سردار قاسم سلیمانی در سطح جهانی و عشق و ارادت مردم به ایشان نیز فرامرزی بود. 

صفایی نیا گفت: شهید سردار قاسم سلیمانی در کنار دیگر رزمندگان جبهه مقاومت هیمنه پوشالی گروهک تکفیری و تروریستی داعش را درهم شکست. 

وی اظهار داشت: هر فردی تنها در حد توان و ظرفیت خود می تواند در مورد سردار شهید قاسم سلیمانی سخن بگوید. 

رییس ستاد تخصصی بسیج اقشار سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: شهید سردار قاسم سلیمانی فرزند انقلاب، شاگرد امام راحل و رهبر معظم انقلاب، مالک اشتر زمان و محبوب دلها بود. 

سرهنگ جمشید ارسلان جو اظهار داشت: بهترین تعابیر در مورد شهید سردار قاسم سلیمانی از سوی رهبر معظم انقلاب بیان شده است. 

وی افزود: مکتب شهید سردار قاسم سلیمانی ذیل مکتب اسلام و امام راحل بوده و بازتولید اندیشه های ناب رهبر معظم انقلاب است. 

رییس ستاد تخصصی بسیج اقشار سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: چهار رکن اصلی در شخصیت شهید سردار قاسم سلیمانی شامل ولایتمداری، اخلاص، مقاومت و ایستادگی و فروتنی نسبت به ضعیفان بوده است. 

سرهنگ ارسلان جو عنوان کرد: بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب شهید سردار قاسم سلیمانی شجاعت و تدبیر را با هم داشت. 

وی ابراز داشت: شهید سردار قاسم سلیمانی دارای ثبات شخصیت، نرم افزار مقاومت در منطقه و مصداق نهراسیدن از دشمنان بود. 

رییس ستاد تخصصی بسیج اقشار سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت: بخش عمده ای از خدمات و اقدام های مهم و ارزنده شهید سردار قاسم سلیمانی با وجود گذشت یک سال از شهادت ایشان هنوز و بنا به دلایلی برای ملت ایران بیان نشده است. 

سرهنگ ارسلان جو اظهار داشت: هیچ فردی توان توصیف شخصیت شهید سردار قاسم سلیمانی را ندارد. 

وی افزود: تجربه ثابت کرده که هزینه سازش به مراتب بیشتر از هزینه مقاومت است و باید خاکریز دفاعی کشور را تا کنار مرزهای رژیم صهیونیستی بُرد. 

رییس ستاد تخصصی بسیج اقشار سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ایران جنگ طلب نیست اما مقابل گروهک تکفیری و تروریستی داعش و در دوران هشت سال دفاع مقدس ایستاد و از خود دفاع کرد.  

سرهنگ ارسلان جو عنوان کرد: داعش مولود نحس آمریکا و رژیم صهیونیستی است و چنانچه ایران در کشورهای عراق و سوریه با آن نمی جنگید باید در مرزهای خود مقابلش می ایستاد.  

وی ابراز داشت: ایران به برکت نظام، انقلاب، رهبری، خون شهدا و همت جوانان تاکنون بارها سیلی محکمی به آمریکا زده و هیمنه پوشالی آن را درهم شکسته است. 

مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: این آیین برای پاسداشت یاد و نام شهید سردار قاسم سلیمانی برگزار شده است. 

سید محمدتقی علوی اظهار داشت: سازمان بسیج ورزشکاران سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد برای برگزاری این آیین با اداره کل ورزش و جوانان استان همکاری و مشارکت داشته است. 

جمعی از ورزشکاران، متولیان حوزه ورزش، رؤسای هیأت های ورزشی و مسئولان سازمان های مردم نهاد کهگیلویه و بویراحمد در این آیین حضور داشتند. 

مجموعه ورزشی دوومیدانی شهر یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد در این آیین به نام شهید سردار قاسم سلیمانی نامگذاری شد. 

سردار قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی المهندس از فرماندهان جبهه مقاومت بامداد جمعه ۱۳ دی ‌ماه ۱۳۹۸ در یک عملیات تروریستی و با شلیک موشک از پهپادهای وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) به دستور دونالد ترامپ رییس جمهور این کشور در نزدیکی فرودگاه بین المللی بغداد ترور و به شهادت رسید. 

افزون بر ۵۰ هزار ورزشکار ساماندهی شده مرد و زن در رشته های مختلف در کهگیلویه و بویراحمد فعالیت می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها