آیین بزرگداشت سالگرد شهادت سردار سلیمانی در کراچی برگزار شد

اسلام‌آباد - ایرنا - آیین بزرگداشت اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و چهلمین روز شهادت دکتر فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای کشورمان با حضور شخصیت‌های پاکستانی و ایرانیان مقیم در محل خانه فرهنگ جمهوری اسلام ایران در شهر «کراچی» برگزار شد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، مراسم بزرگداشت سالگرد شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، همرزمان ایشان و نیز چهلمین روز شهادت دکتر محسن فخری‌زاده با حضور علمای پاکستانی، شخصیت‌های مذهبی و سیاسی، ایرانیان مقیم شهر کراچی، اصحاب رسانه و علاقمندان و دوستداران آن شهیدان در خانه فرهنگ کشورمان برگزار شد.

«احمد محمدی» سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کراچی پاکستان طی سخنانی گفت: یک سال از شهادت سردار بزرگ و پرافتخار اسلام، حاج قاسم سلیمانی گذشت و ایشان پس از سال‌ها مجاهدت خالصانه و شجاعانه در میدان‌های مبارزه با شیاطین عالم، سرانجام به آرزوی دیرینۀ خود دست یافت و به مقام عالی شهادت نائل آمد و خون پاک‌ ایشان و همراهان‌شان از جمله ابومهدی المهندس به دستور مستقیم شقی‌ترین آحاد بشر به روی زمین ریخته شد. 

وی افزود: ترور ناجوانمردانۀ شهید حاج قاسم سلیمانی که نمونۀ بارز تروریسم دولتی آمریکا و صهیونیسم بود، مظلومیت این نماد مبارزه با تروریسم را ثابت کرد و نشان داد که برخلاف سایر مدعیان دروغین مبارزه با گروهک‌های تروریستی از قبیل داعش، آن شهید بزرگوار و همراهان‌شان با تمام وجود پای در این راه پرخطر نهادند و در آخر نیز هدف حملۀ سبوعانۀ همان مدعیان دروغین قرار گرفتند. 

محمدی تاکید کرد: این ترور غیرقانونی و بزدلانه نشان داد که آمریکا، صهیونیسم و ایادی ایشان در منطقه، برای رسیدن به اهداف غیرمشروع‌شان از هر ابزار نامشروعی مثل ترور مقامات رسمی یک کشور دیگر در یک سفر رسمی استفاده می‌کنند و نه تنها از بیان آن ابایی ندارند، بلکه به آن افتخار هم می‌کنند. البته بی‌شک، افتخار نهایی از آن مجاهدینی مثل شهید حاج قاسم سلیمانی است، نه افراد خبیثی مثل رییس‌جمهور کنونی آمریکا که ملت‌های جهان و حتی ملت آن کشور هم از وی منتفر و بیزارند.

این دیپلمات ایرانی گفت: مراسم تشییع باشکوه شهید سلیمانی و همراهان‌شان که با حضور میلیون‌ها نفر از مردم دو کشور ایران و عراق برگزار شد و نیز مراسم‌ و تجمعات اعتراضی به این اقدام آمریکای جنایتکار در کشورهای مختلف از جمله در کشور دوست و برادر پاکستان، نشان داد که شهادت، پاداشی الهی است که یاد شهید را برای ابد زنده نگه می‌دارد و محبت ایشان را برای همیشه در قلب میلیون‌ها نفر مستولی می‌گرداند. این موضوع، واقعیتی است که یزیدیان زمان، از صدر اسلام تا کنون، هیچ گاه قادر به درک آن نبوده و نیستند. پس به فرمودۀ امام عزیز سفرکرده‌مان، امام خمینی (ره): «با ریختن خون عزیزان ما، تایید شد انقلاب ما. بریزید خون‌ها را، زندگی ما دوام پیدا می‌کند. بکُشید ما را، ملت ما بیدارتر می‌شود. ما از مرگ نمی‌ترسیم».

محمدی همچنین از مواضع محکم پاکستانی‌ها علیه سازش با صهیونیست‌ها و خیانت آشکار به آرمان فلسطین، قدردانی کرد و گفت: همۀ ما نسبت به فشارهای آشکار و نهان محور عربی-عبری بر پاکستان عزیز برای به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی آگاهیم، ولی خداوند را نیز شکر گزاریم که مسئولان محترم پاکستانی از جمله رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر این کشور نسبت به اهداف پشت‌پردۀ این جریان آگاهند و در مقابل آن مقاوم هستند.

"بهرام کیان" مدیر خارجه فرهنگ ایران، تعدادی از علمای پاکستانی و شخصیت‌های سیاسی نیز در مراسم بزرگداشت مقام شهیدان سردار سلیمانی، ابومهدی المهندس و دکتر فخری‌زاده سخنرانی کرده و یاد شهیدان را گرامی داشتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

سرخط اخبار جهان