تداوم آلودگی هوا تا پایان هفته‌جاری برای البرز پیش بینی شد

کرج - ایرنا - مدیر کل هواشناسی البرز با اشاره به اینکه امروز یکشنبه هوای استان به لحاظ کیفی برای تمام گروه‌ها ناسالم است، ‌گفت: این وضعیت تا پایان هفته‌جاری در البرز ادامه دارد.

آرش بهارونداحمدی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: عصر امروز تا صبح دوشنبه مقداری از آلاینده ها کاسته می شود اما دوباره تا پایان هفته جاری با کاهش دمای هوا و افزایش آلاینده ها مواجه خواهیم شد.

وی اظهارداشت: سه تا چهار درجه کاهش دما تا پایان هفته‌جاری برای استان پیش‌بینی می‌شود.

بهاروند احمدی  با بیان اینکه روز گذشته نیز هشدار سطح نارنجی برای افزایش آلاینده ها و سطح زرد برای کاهش دمای استان صادر شد،‌ افزود: انباشت و افزایش غبار و غلظت آلاینده ها (PM۲.۵, AQI>۱۵۰) در تمام شهرستان های استان خواهیم داشت.

این مسوول از مردم خواست تا  از انجام هرگونه فعالیتی که منجر به افزایش آلودگی هوا و خروج غیر ضروری از منازل خودداری نموده و نیز از انجام فعالیت طولانی یا سنگین خارج از خانه ها  اجتناب ورزند.

بهاروند احمدی گفت: افراد آسیب پذیر مانند کودکان، سالمندان و بیماران قلبی و تنفسی از تردد در فضای باز و حضور در سطح شهر خودداری کنند و در منزل استراحت نمایند؛  همچنین ورزشکاران و شهروندان از هرگونه فعالیت فیزیکی و ورزشی از جمله دویدن، پیاده روی و سایر فعالیت های ورزشی هوازی، خودداری نمایند.

طی ۱۵ روز گذشته تاکنون هوای استان البرز به لحاظ کیفی در وضعیت ناسالم قرار گرفته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها