انتخابات سال آینده با مشارکت حداکثری و حفظ سلامت مردم برگزار می شود

ایلام - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام گفت: انتخابات سال آینده شکوهمند و با مشارکت حداکثری برگزار می شود و برای حفاظت از سلامت مردم در مقابل کرونا، افزایش شعب و صندوق های اخذ رای ثابت و سیار در دستور کار دستگاه ها و مسوولان برگزاری انتخابات قرار دارد.

به گزارش ایرنا، محمد نوذری روز یکشنبه در آیین تودیع و معارفه روسای جدید و قدیم دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات استان ایلام با بیان اینکه تشویق مردم به مشارکت گسترده در انتخابات سال ۱۴۰۰ از اهمیت وافری برخودار است، گفت: انتخابات آتی باید با حضور همه سلایق و جریان های سیاسی باشد تا حضور و مشارکت و اقبال عمومی نیز بیشتر شود.

در شرایط کنونی افزایش میزان مشارکت عمومی و احزاب و جریان های سیاسی یکی از مهمترین برنامه های مسوولان برگزاری انتخابات سال آینده است.

وی افزود: با توجه به وضعیت اقتصادی و معیشتی جامعه و تشدید تحریم ها و در آستانه برگزاری انتخاباتی مهم در سال ۱۴۰۰، دشمنان نظام و رسانه های معاند سعی در القای فضای ناامیدی و یاس در مردم برای کاهش انگیزه آنها در مشارکت انتخابات دارند.

نوذری یادآور شد: مردم ایلام همیشه جزو استان های برتر کشور در زمینه میزان بالای مشارکت بوده اند و میانگین مشارکت آنها در انتخابات های گذشته بیش از ۷۰ درصد است و کمترین میزان مشارکت آنها مربوط به انتخابات سال گذشته بود که به علت شیوع کرونا این مشارکت به حدود ۶۰ درصد رسید.

نوذری اضافه کرد: چهار فاکتور امنیت، رقابت سالم، سلامت و مشارکت حداکثری از شاخصه های مهم برای انتخابات سال آینده است و رعایت اصل بی طرفی سوی هیات های نظارت و اجرایی در دستور کار قرار دارد.

وی رمز موفقیت استان ایلام در برگزاری انتخابات پرشور در استان ایلام را هماهنگی و همکاری مطلوب بین هیات های نظارت و اجرایی و دیگر دستگاه های مرتبط با انتخابات برشمرد و گفت: برای انتاخابات سال آینده نیز این همراهی ها بیشتر از گذشته خواهد بود.

معاون استاندار ایلام با بیان اینکه در ساختار انتخابات کشور هر همه پرسی از قانون و برآیند مجزایی برخوردار است، یادآور شد: باید یک قانون جامع و یکسان برای انتخابات تهیه شود و برای تصویب نهایی این قانون مجلس با پرهیز از شتابزدگی تمام زوایا و جوانب این قانون را بررسی کند.

به گزارش ایرنا، این آیین با حضور سخنگوی شورای نگهبان برگزار و مسعود صیدی به مدت سه سال عهده دار ریاست دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات استان ایلام شد.

پیش از این یوسف امیدی به مدت ۱۱ سال رییس این دفتر در استان ایلام بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها