کتابخانه مشارکتی قدمگاه در شیراز، پایگاه نیکوکاری شد

شیراز- ایرنا- کتابخانه مشارکتی قدمگاه شیراز در قالب رسالت اجتماعی کتابخانه‌های عمومی از سال گذشته، بسته‌های حمایتی و معیشتی جمع‌آوری و توزیع کرده است.

روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، در خبری که یکشنبه در اختیار رسانه‌ها قرار داد، عنوان کرد که همزمان با ایام سوگواری فاطمیه و نخستین سالگرد شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی، بخشی از اقلام اهدایی جمع‌آوری شده در کتابخانه مشارکتی قدمگاه با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس و حجت الاسلام سیدمیثم حسینی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه سه شیراز توزیع شد.

مسئول کتابخانه مشارکتی قدمگاه در این مراسم بیان داشت: کتابخانه قدمگاه از ابتدای بهمن ماه ۱۳۹۸ علاوه بر برگزاری برنامه‌های فرهنگی در حوزه کتاب و کتابخوانی، طرح افق را برای کمک و همراهی با خانواده‌های کم‌بضاعت اجرا کرده و به پایگاهی برای جمع‌آوری و ارسال بسته معیشتی، حمایتی، بهداشتی و کمک‌های مالی تبدیل شده است.

مهدخت کمال پورادیب بیان کرد: با شیوع ویروس کرونا این برنامه مطابق دستورالعمل‌های بهداشتی ادامه یافت و کتابخانه مشارکتی طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب باهدف رسیدگی به خانواده‌های بی بضاعت و افراد آسیب دیده از کرونا تأمین مایحتاج اولیه خانواده‌های شناسایی شده را بر عهده گرفت.

او با اشاره به اینکه طرح افق از سال گذشته و همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه الزهرا (س)آغاز شد، اضافه کرد: در این طرح موارد اهدایی از سوی خیرین و موقوفات توسط کتابخانه جمع‌آوری شده، در قالب بسته‌های بهداشتی، معیشتی، لوازم اساسی، کمک‌های مالی، اقلام دارویی و کمک‌هزینه‌های جراحی و تولد فرزند در مقاطع گوناگون و همزمان با تمامی مناسبت‌های ملی و مذهبی در اختیار نیازمندان قرار گرفته است.

این کتابدار با بیان به اینکه تاکنون قریب به دو هزار بسته حمایتی در طرح افق کتابخانه توزیع شده است، گفت: این موارد اهدایی شامل ۶۵۰ میلیون ریال اقلام ضروری، همچنین ۷۶۰ میلیون ریال بن خریدکالا بوده است.

کمال پورادیب در ادامه با اشاره به اهمیت انجام امور خیرخواهانه در کتابخانه‌های عمومی، عنوان کرد: کتابخانه قدمگاه با توجه به قرار گرفتن در منطقه کم برخوردار شهر شیراز، ظرفیت بسیاری در اجرای طرح‌های مؤمنانه دارد.

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس نیز در این برنامه، طرح کتابخانه مشارکتی قدمگاه را ستودنی خواند و گفت: انجام فعالیت‌های خیرخواهانه و مدیریت در زمان بحران از وظایف ذاتی کتابخانه‌های عمومی است و این نهاد در رویکرد جدید خود در حال تبدیل شدن به پایگاه‌های اجتماعی است.

روح الله منوچهری با اشاره به اقدامات کتابخانه‌ها در زمان بحران گفت: نقش کتابخانه‌های عمومی فراتر از خدمات تامین کتاب است. کتابخانه‌های عمومی فارس به‌ویژه شهر شیراز تاکنون نشان داده‌اند که در زمان بحران حمایت‌گر و اثرگذارند؛ در این باره می‌توان برای نمونه به نقش کتابخانه ملاصدرا در زمان سیل شیراز در منطقه سعدی یا کتابخانه قدمگاه در راه‌اندازی طرح افق در بحران کرونا و همراهی کتابخانه های عمومی فارس در بحران سیل دیگر استان‌ها  اشاره کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها