۱۴ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۳۵
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 84171978
۰ نفر

برچسب‌ها

آلودگی هوای زنجان از دوشنبه کاهش می‌یابد

زنجان - ایرنا - کارشناس پیش بینی هوای اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: میزان آلودگی هوای این استان از اواخر وقت فردا /دوشنبه ۱۵ دی ماه/ کاهش خواهد یافت.

حسین سلطانی، روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: با توجه به ورود توده هوایی به منطقه و استان از عرض های شمالی، علاوه بر کاهش نسبی دما، جابجایی هوا نیز اتفاق افتاده و از میزان آلودگی حاکم بر این استان نیز کاسته خواهد شد.

وی اظهار داشت: بر اساس بررسی نقشه های هواشناسی، امروز /یکشنبه ۱۴ دی ماه/ به دلیل عبور موج ضعیفی از منطقه شاهد تشکیل ابر در استان زنجان خواهیم بود که با بارندگی همراه نخواهد شد و فردا /دوشنبه/ نیز مشابه همین شرایط را خواهیم داشت.

سلطانی تصریح کرد: امروز به دلیل پایداری هوای استان، شاهد تجمع آلاینده ها به ویژه در مناطق صنعتی خواهیم بود که این نیز موجب کاهش کیفیت هوا و افزایش شاخص های آلودگی خواهد شد.

کارشناس پیش بینی هوای اداره کل هواشناسی استان زنجان، اظهار داشت: صبح امروز با توجه به افزایش غلظت آلاینده ها،  کیفیت هوای زنجان به صورت لحظه ای به حد ناسالم نیز رسید.

****  هم اکنون هوای زنجان در حد سالم است

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: در زمان حاضر با وجود افزایش غلظت آلاینده‌ها، کیفیت هوای این استان در وضعیت سالم قرار دارد و طی ۲۴ ساعت گذشته نیز میانگین شاخص کیفیت هوا زنجان ۷۵ بوده است.

سعید محمدی، افزود: میزان غلظت ذرات معلق در هوا از سوی این معاونت به دقت رصد و پایش می شود و در صورت افزایش غلظت ذرات معلق در هوای زنجان، نسبت به اطلاع رسانی اقدام و توصیه ها و هشدارهای لازم به منظور حفظ سلامت مردم ارایه خواهد شد.  

وی اظهار داشت: شاخص اگر بین ۵۰ تا ۱۰۰ باشد در این صورت کیفیت هوا برای گروه های حساس نیز سالم خواهد بود اما اگر به ۱۰۰ تا ۱۵۰ برسد در این صورت برای گروه های حساس اعم از کودکان و افراد دارای بیماری‌های قلبی و ریوی، ناسالم می شود.

محمدی، افزود: شاخص هوا از صفر تا ۵۰ خوب، ۵۰ تا ۱۰۰ سالم، ۱۰۰ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۰ تا ۲۰۰ ناسالم برای تمام افراد، ۲۰۰ تا ۳۰۰ خیلی ناسالم و ۳۰۰ به بالا در حد خطرناک است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها