مناطق آزاد برای میزبانی اردوی تیم‌های فوتبال جهان آمادگی دارند

آبادان - ایرنا - مدیر ورزش و سلامت دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت: مناطق آزاد کشور برای میزبانی اردوی تیم‌های فوتبال جهان به منظور حفظ آمادگی برای شرکت در مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر آمادگی دارند.

به گزارش ایرنا امیرحسین منظمی یکشنبه در نشست شورای ورزش شهرستان آبادان افزود: با شرایط مناسب ورزشی که مناطق آزاد کشور از جمله منطقه آزاد اروند، کیش و قشم دارند آمادگی لازم برای میزبانی تیم‌های فوتبال راه یافته به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر وجود دارد.

وی افزود: این سه منطقه آزاد ایران شرایط جوی مشابه کشور قطر دارند و می‌توانند از این مزیت برای میزبانی تیم‌های بزرگ دنیا که به جام جهانی ۲۰۲۲ صعود می‌کنند استفاده بهینه برد.

مدیر ورزش و سلامت دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد گفت: این درخواست از سوی شورای عالی مناطق آزاد کشور به دفتر ریاست جمهوی ارائه شده که پس از بررسی آن نتیجه اعلام می شود.

منظمی بیان کرد: حضور تیم‌های بزرگ فوتبال جهان در ایران بخصوص در منطقه آزاد اروند مزایای زیادی از جمله آموزش بازیکنان و مربیان فوتبال در پی خواهد داشت.

وی با اشاره به سواحل استاندارد در منطقه آزاد اروند گفت: منطقه آزاد اروند دارای سواحل بکری است که می‌توان با احداث زمینهای ورزشی از جمله والیبال ساحلی به رشد و شکوفایی ورزشکاران این منطقه کمک کرد.

مدیر ورزش و سلامت دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد افزود: برای ایجاد انگیزه و همچنین پرورش استعدادهای ورزشی نیاز به وحدت و یکپارچگی ارگانهای حاضر در آبادان است و با تدوین برنامه توسط این ارگانها ورزش این شهر به سابقه موفق و درخشان گذشته خود بازخواهد گشت.

مدیر توسعه اجتماعی و ورزشی سازمان منطقه آزاد اروند نیز در این نشست گفت: کمیته‌های شورای ورزش در منطقه راه‌اندازی خواهد شد تا ورزش به صورت برنامه محور پیش برود، مردم در این منطقه علاقه‌مند به ورزش هستند و یک دستگاه به تنهایی نمی‌تواند بار ورزش را بر دوش بکشد.

پیمان ادیبی اظهار داشت: با راه‌اندازی کمیته‌های ورزشی در آبادان و خرمشهر و ایجاد یکپارچگی میان سایر ارگانها، ورزش در تمامی اقشار پیگیری خواهد شد و این مهم باعث ضمانت اجرایی مصوبات می‌شود.

وی افزود: این کمیته‌ها شامل کمیته ورزش همگانی، کمیته عمرانی، کمیته ورزش حرفه‌ای و قهرمانی، کمیته ورزش دانشجویی، کمیته ورزش دانش آموزی دبستانی و پایه‌ای، کمیته ورزش بانوان و کمیته ورزش کارگری است که در کنار یکدیگر ورزش را در ابعاد مختلف پیگیری می‌کنند.

مدیر توسعه اجتماعی و ورزشی سازمان منطقه آزاد اروند در ادامه با اشاره به حضور سرمایه گذاران ورزشی در این منطقه گفت: باید حضور سرمایه گذاران ورزشی در منطقه آزاد اروند تسهیل شود تا به کمک آنها سرانه و کیفیت ورزش و ورزشکاران را افزایش داد.

ادیبی بیان کرد: برای استاندارد سازی و احداث فضای ورزشی در آبادان و خرمشهر ۲۲۰ میلیارد ریال اعتبار در سال آینده پیش بینی شده است که امیدواریم محقق شود، البته ساخت هتل ورزش در آبادان و تکمیل ورزشگاه شهید جهان‌آرا در خرمشهر به دلیل تورم متوقف شده‌ است که برای بهره برداری از آنها نیاز به اعتبارات ملی و استانی است.

وی با اشاره به سند توسعه ورزش منطقه آزاد اروند گفت: یک سال پس از راه اندازی اداره کل ورزش و جوانان سازمان منطقه آزاد اروند و به کمک دانشگاه‌ها و اهل فن ورزش سند راهبردی اداره کل ورزش و جوانان این سازمان تدوین و رونمایی شد که اولین راهبرد آن ظرفیت های آبی بود که در نخستین اقدام برای تحقق این ظرفیت‌ها واحداث اسکله در حال لکه گیری هستند.

ادیبی گفت: احداث اسکله ورزشی در رونق صنعت گردشگری و ورزش آبی منطقه نقش تاثیرگذاری خواهد داشت.

معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه آبادان نیز در این نشست گفت: آبادان به لحاظ قدمت و علاقه‌مندی به ورزش در سطح بالایی قرار دارد که برای شناخت و رشد استعدادها نیاز به زیرساخت های بیشتر دارد.

سید زین‌العابدین موسوی اظهار داشت: ورزش آبادان در رابطه با ورزشکاران و اماکن ورزشی نیاز به سند توسعه دارد، باید برای کوتاه مدت و بلند مدت ورزش آبادان سند توسعه تدوین شود.

وی افزود: بر اساس این سند توسعه باید بین ارگانها تقسیم وظایف شود، توسعه ورزش دانش آموزی مبنای پیشرفت ورزشکاران است، با توجه به پتانسیل‌های موجود ورزشی در آبادان کسب افتخار در مسابقات بین المللی قابل پیش بینی است.

فرماندار ویژه آبادان گفت: برای مسائل و مشکلات حوزه ورزش نیاز به تصمیم حاکمیتی است چرا که هیات‌های ورزشی و هزاران جوان مستعد و قهرمان در بلاتکلیفی به سر می برند و منتظر تصمیم فدراسیون‌ها و هیات‌های ورزشی هستند.

موسوی بیان کرد: آبادان پایتخت معنویت و ورزش ایران است و  ارگانهای شهر باید به یک هم اندیشی و فهم مشترک برسند و این فهم مشترک باید رضایت‌مندی همراه با حفظ اموال عمومی را به دنبال داشته باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها