بازتاب مراسم سالگرد ترور شهید سلیمانی در رسانه‌های آمریکایی

تهران – ایرنا – همزمان با نخستین سالگرد ترور سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی توسط دولت آمریکا، برخی رسانه های آمریکایی با انتشار تصاویری از مراسم بزرگداشت این فرمانده شهید در محل شهادتش در بغداد، این رویداد را بازتاب دادند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، شبکه تلویزیونی سی ان ان دراین باره گزارش داد که شب گذشته مراسم گرامیداشت شهید سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران که توسط  آمریکا ترور شد، توسط تعداد زیادی از طرفدران او در عراق برگزار شد.

سی ان ان  افزود: شب گذشته تمامی مسیر از فرودگاه بغداد تا نقطه ای که حمله پهپادی به خودروی حامل این فرمانده انجام شد، به محل حضور طرفدران او تبدیل شده بود.

این شبکه خبری آمریکایی در بخشی از گزارش خود به موضوع ورود قریب الوقوع جو بایدن به کاخ سفید به عنوان رئیس جمهوری جدید آمریکا اشاره کرد و گزارش داد که تحرکات دونالد ترامپ ممکن است مشکلاتی را در مسیر سیاست خارجی بایدن از جمله در قبال ایران ایجاد کند.

خبرنگار سی ان ان در گزارش خود گفت: چنانچه ترامپ در روزهای پایانی ریاست جمهوری خود دست به یک اقدام مخاطره آمیز بزند، نه تنها به تشدید بی ثبانی در کل منطقه منجر می شود بلکه تبعات آن برای عراق به مراتب شدیدتر و بدتر خواهد بود.

سی ان ان گفت که اقدام دولت ترامپ در ترور سردار قاسم سلیمانی تنش بین ایران و آمریکا را به شدت افزایش داد.

تارنمای شبکه فاکس نیوز هم در گزارشی با موضوع نخستین سالگرد شهادت سردار سلیمانی، به نقش فرمان دونالد ترامپ در این حمله تروریستی اشاره کرد و نوشت برخی از مقامات ایرانی هشدار داده اند کسانی که در ترور سردار سلیمانی دست داشته اند ، در امان نخواهد بود.

شبکه خبری سی.بی.اس.نیوز هم  با مروری به شخصیت شهید سردار سلیمانی،به نقل از بسیاری از کارشناسان، از او به عنوان یک نابغه نظامی نام برد که به همراه نیروهای تحت فرمانش در جریان جنگ علیه داعش در سوریه و بخصوص در عراق، نقشی موثر داشت.

ترور سردار سلیمانی در سال گذشته میلادی، به عنوان یکی از مهم ترین رویدادهای سال 2020 در تقویم تحولات این سال ثبت شد. روز گذشته و امروز نیز بسیاری از رسانه های غربی ، با پرداختن به سالروز این حمله تروریستی از زوایای مختلف، بر این مهم تاکید داشتند که برغم ادعاهای مقامات آمریکایی، ترور سردار سلیمانی نه تنها کمکی به امنیت منطقه نکرد بکرد باعث تشدید تنش ها شده است.

سردار سپهبد قاسم سلیمانی در روز 13 دی ماه سال گذشته به همراه جمعی از همرزمانش در بغداد و به دستور مستقیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، هدف حمله تروریستی قرار گرفت و به شهادت رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =

سرخط اخبار جهان