۹ واحد آلوده‌کننده هوا در نجف آباد تعطیل شد
عکس تزئینی است

اصفهان-ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نجف آباد گفت: همزمان با پایداری هوا و تشدید پایش میدانی از فعالیت ۹ واحد غیر مجاز آلوده کننده محیط زیست و هوا در این شهرستان جلوگیری به عمل آمد.

محمد محمدی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: با توجه به پدیده وارونگی دما در ماه‌های سرد سال و افزایش تعداد روزهای آلاینده، طرح تشدید پایش واحدهای صنعتی، خدماتی و کشاورزی با همراهی دادستان شهرستان در دستور کار اداره این شهرستان قرار گرفته است.

وی افزود: در این پایش‌های زیست محیطی در ۴ روز گذشته، این واحدهای صنعتی به دلیل رعایت نکردن الزامات زیست محیطی و آلوده کردن هوا و نداشتن مجوز با پیگیری اداره حفاظت محیط زیست و با  دستور دادستان شهرستان نجف آباد پلمب شدند.

محمدی گفت: این واحدها که در زمینه ریخته‌گری مواد فلزی فعالیت می‌کنند، با وجود شکایت متعدد مردمی و صدور اخطارهای مکرر زیست محیطی، برای برطرف شدن آلایندگی خود اقدام نکرده بودند.

وی با بیان اینکه در مجموع بیش از ۸۰ واحد صنعتی و خدماتی در نجف آباد مورد پایش زیست محیطی قرار گرفت، تصریح کرد: بر اساس استانداردهای محیط زیست، صاحبان واحدهای صنعتی و خدماتی موظف به رعایت و کاهش آلایندگی واحدهای خود هستند در غیراین صورت، واحد آنها تا رفع کامل آلایندگی پلمب می شود.

طبق ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی، هر اقدامی که تهدید علیه بهداشت عمومی و موجب آلودگی محیط زیست شناخته شود، ممنوع است.

اصفهان و شماری از شهرستاهای تابعه این استان در زمره  آلوده‌ترین مناطق کشور هستند وبه اعتقاد جمعی از کارشناسان، فعال شدن کانون‌های گرد و غبار، خشک شدن زاینده‌رود و تالاب بین‌المللی گاوخونی، فعالیت واحدهای صنعتی و تردد خودروهای زیاد از جمله دلایل آلودگی این خطه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها