آیت الله مصباح برای حوزه‌های علمیه یک وزنه علمی و بصیرتی بود

قزوین - ایرنا - مدیر حوزه های علمیه استان قزوین گفت: مرحوم آیت الله مصباح یزدی در طول سال‌های حضور خود در حوزه علمیه به عنوان یک وزنه علمی، تقوایی و بصیرتی مطرح بوده و در این عرصه‌ها خوش درخشیدند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمدتقی سبحانی نیا روز یکشنبه در مراسم تجلیل از خانواده شهدای لشگر فاطمیون در استان قزوین با اشاره به اینکه اعمال نیک و خیر انسان دارای رتبه است و کسانی هستند که در طول زندگی خود اعمال نیک فراوان و بزرگی را انجام می دهند،اظهار داشت: نمونه بارز این موضوع آیت الله مصباح یزدی است که در پاسداری از ارزش ها اسلامی و معارف دینی همواره در خط مقدم بوده و به عنوان یک وزنه علمی، بصیرتی و تقوایی در حوزه علمیه مطرح بودند.

این مسوول همچنین گفت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نیز جزو کسانی بود که در روستایی محروم و با امکانات حداقلی رشد کرد ولی امروز تبدیل به شخصیتی اثرگذار و مهم در سطح جهان اسلام و دنیا شده است و آثار خدمات ایشان تا سالیان سال برای انقلاب و نظام باقی خواهد ماند.

وی در ادامه یاد و خاطره شهدای لشگر فاطمیون را گرامی داشت و افزود: انسان در برابر شهدا احساس کوچکی و حقارت می‌کند چرا که آنها به قرب الهی و جایگاه والای انسانی رسیده اند و دنیا و گرفتاری های آن را برای اهل دنیا باقی گذاشته اند.

حجت الاسلام سبحانی نیا اضافه کرد: شهدا در قله درجات متعالی عمل خیر در پیشگاه خداوند قرار داشته و بالاترین مراتب و مدارج را پیموده و در آن جایگاه به رستگاری رسیده اند.

این مسوول با اشاره به فرمایشات رسول گرامی اسلام (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در زمینه اهمیت شهادت،اظهار داشت: فضائل شهادت به اندازه ای در اسلام با اهمیت است که بارها و بارها مورد تاکید پیامبر گرامی اسلام و اهل بیت (ع) قرار گرفته و معصومان در روایات متعددی این موضوع را مطرح کرده اند.

مدیر حوزه های علمیه استان قزوین با اشاره به اینکه باید به خانواده های شهدا تبریک گفت که فرزندان آنها به مدارج بالای الهی رسیده اند،گفت: این نوید به خانواده های شهدا داده شده که شهدا در روز قیامت شفاعت آنها را در برابر خداوند متعال خواهند کرد و باعث رستگاری آنها می شوند.

در این نشست همچنین از خانواده شهید مدافع حرم ذکریا شیری و شهدای لشگر فاطمیون استان قزوین تجلیل به عمل آمد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها