۱۴ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۹
کد خبرنگار: 906
کد خبر: 84171941
۰ نفر

برچسب‌ها

یک کلاهبردار ۱۴۰ میلیارد ریالی در اراک دستگیر شد

اراک - ایرنا - فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: یک فرد به اتهام ۱۴۰ میلیارد ریال کلاهبرداری در زمینه پیش‌فروش آپارتمان، در اراک شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری پلیس استان مرکزی، سردار «حسن مفخمی شهرستانی» افزود: با اعلام گزارش ‌هایی از کلاهبرداری صورت گرفته از چند شهروند اراکی ، موضوع در دستور کار ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان قرار گرفت. 
 وی بیان کرد: در تحقیقات اولیه ماموران مشخص که این فرد کلاهبردار با جلب اعتماد تعدادی از شهروندان و معرفی خود به عنوان فردی که در امر ساخت و ساز مجتمع‌های آپارتمانی فعالیت می‌کند، با تنظیم قولنامه‌های صوری، تعدادی آپارتمان درحال ساخت را در یکی از شهرک‌های مسکونی شهرستان اراک پیش فروش کرده و با فروش هر واحد آپارتمانی به چندین نفر، مبلغ ۱۴۰ میلیارد ریال از خریدان دریافت کرده و متواری شده است. 
 فرمانده انتظامی استان مرکزی ادامه داد: با شناسایی هویت این فرد و با استعلام‌های صورت گرفته از سوی ماموران پلیس آگاهی، مشخص شد که متهم دارای چندین فقره سوابق مختلف کیفری از قبیل جعل، کلاهبرداری، فروش مال غیر، محکومیت مالی و سرقت اتومبیل است.

سردار مفخمی شهرستانی اظهار داشت: ماموران پلیس استان سرانجام با تلاش‌های شبانه روزی و انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی مناسب، در نهایت موفق به شناسایی محل اختفای این فرد در شهرستان بندرعباس شدند و پس از اخذ نیابت قضائی،در عملیاتی، متهم را در مخفیگاهش دستگیر و به پلیس آگاهی استان مرکزی منتقل کردند. 
 وی گفت: متهم دربازجویی‌های تخصصی و فنی ماموران  به ۱۱ فقره کلاهبرداری به ارزش تقریبی ۱۴۰ میلیارد ریال در پوشش پیش فروش هریک از واحدهای آپارتمانی به چندین نفر از شهروندان اعتراف کرد و در نهایت با تکمیل پرونده به مقام قضایی معرفی شد.

کشف یک کیلوگرم شیشه در اراک  
 رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر فرماندهی انتظامی استان مرکزی نیز گفت: یک کیلوگرم مخدر شیشه قبل از توزیع، در عملیات ماموران این پلیس در اراک کشف و ضبط شد.  
سرهنگ «حسین شمسایی‌فرد» افزود: ماموران این پلیس در انجام تحقیقاتی از فعالیت فردی در امر توزیع مواد مخدر در یکی از محله‌های شهرستان اراک مطلع شدند. 
 وی بیان کرد: با آغاز مراقبت های نامحسوس پلیس، مشخص شد که این فرد در حال برنامه‌ریزی ورود مواد مخدر صنعتی به شهرستان اراک است که  فعالیت او در رصد ماموران انتظامی قرار گرفت و زمانی که در پوشش مسافرت در حال جابجایی مخدر شیشه بود، در ورودی شهر اراک در یک عملیات دستگیر شد و با تشکیل پرونده تحویل مقام قضایی شد.

۳۰ راس دام در آتش سوزی یک انبار در شازند تلف شدند  
 فرمانده انتظامی شهرستان شازند نیز گفت: بر اثر آتش سوزی در یک انبار در روستای «مهاجران خاک» در شهرستان شازند، ۳۰ راس دام تلف شد و ۲۰ تن کاه و یونجه در آتش سوخت.  
سرهنگد «عبدالرضا جودکی» افزود: این حادثه روز گذشته (شنبه) رخ داد و تیم های آتش نشان پس از چندین ساعت عملیات، آتش را مهار کردند.

۲ کیف قاپ در اراک دستگیر شد

فرمانده انتظامی شهرستان اراک هم گفت: ۲ نفر کیف قاپ در عملیات پلیس این شهرستان شناسایی و دستگیر شدند.  
 سرهنگ « امیر مختاری» افزود: در پی وقوع چندین فقره کیف قاپی در هفته گذشته در شهرستان اراک، بلافاصله تیم‌های تخصصی از ماموران پلیس این شهرستان بررسی موضوع را آغاز کردند و در تحقیقات انجام شده از مالباختگان مشخص شد که راکب و سرنشین یک دستگاه موتورسیکلت در خیابان‌ها و کوچه‌های خلوت اقدام به کیف قاپی از بانوان می کنند.

وی بیان کرد: با به دست آمدن سرنخ هایی از این افراد، هر ۲ سارق در عملیاتی دستگیر و در اعترافات خود به هفت فقره کیف قاپی اعتراف و با تشکیل پرونده تحویل مقام های قضایی شدند.

استان مرکزی دارای۱۲ شهرستان و بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها