مدیرکل راه و شهرسازی فارس: واگذاری امتیاز مسکن ملی ممنوع است

شیراز- ایرنا- مدیر کل راه و شهرسازی فارس گفت: واگذاری و انتقال امتیاز مسکن ملی به غیر، تحت هر یک از عناوین حقوقی، غیر معتبر و ممنوع است و بر اساس مقررات پیگرد قانونی دارد.

جعفر زاهدی، یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، با اشاره به اقدام برخی افراد سودجو برای خرید امتیاز مسکن ملی از متقاضیان افزود: ثبت‌نام اولیه طرح اقدام ملی مسکن ارزش معاملاتی ندارد و خرید و فروش آن غیر قانونی است و ثبت نام در سامانه به معنای عضویت یا تخصیص واحد نیست.
وی ادامه داد: از آنجا که برای متقاضیان این واحدها تا زمان اتمام اقساط تسهیلات آن که ۱۵ سال است هیچگونه سندی صادر نمی‌شود، بنابراین کسانی که می‌خواهند با وعده‌ها و تبلیغات افراد سودجو ، اقدام به خرید امتیاز این واحدها کنند به نتایج اقدام خود نیز فکر کنند.
او بیان کرد: چنانچه افراد دارای امتیاز، اقدام به واگذاری امتیاز خود به غیر کنند این کار تخلف محسوب می شود و ضمن برخورد قانونی با فرد متخلف، امتیاز وی باطل می‌شود و فرد یا افراد خریدار نیز از هیچ حقوقی بهره‌مند نخواهند شد.
مدیر کل راه و شهرسازی فارس در زمینه چگونگی دسترسی احتمالی برخی افراد به اطلاعات تعدادی از متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن و ارائه پیشنهاد خرید امتیاز آنها با رقمی بیش از میزان پرداختی گفت: با توجه به گستردگی حجم پرونده‌های متقاضیان و لزوم بررسی و پالایش سریع آنها، نیروهایی از بیرون در مجموعه‌هایی مانند راه و شهرسازی فارس و عمران صدرا برای این منظور به کار گرفته شدند که ممکن است با توجه به دسترسی آنها به سامانه، این اطلاعات توسط برخی به بیرون منتقل شده باشد.
زاهدی افزود: قطعا این تلاش‌ها و برقراری تماس با متقاضیان با هدف جلب رضایت آنها برای واگذاری امتیازشان به غیر ، برقرار می‌شود که به متقاضیان توصیه می‌کنیم فریب این افراد را نخورند.
مدیر کل راه و شهرسازی فارس، درباره دریافت مابه التفاوت هفت میلیون تومانی از برخی متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن در شهر صدرا علاوه بر ۴۰ میلیون تومان اولیه گفت: این مابه التفاوت در ازای افزایش ارزش زمین و مرغوبیت آن نسبت به برخی دیگر زمین‌ها از متقاضیان دریافت می‌شود و هیچ ضرر و زیانی متوجه متقاضان نخواهد شد.
وی سهم استان فارس در طرح اقدام ملی مسکن را ۴۸ هزار و ۷۲۷ واحد برشمرد و افزود: ۲۵ هزار واحد از سهم فارس در این طرح در شهر جدید صدرا و مابقی در سایر شهرهای این استان احداث خواهد شد.
از مجموع ۴۰۰ هزار واحد مسکنی که قرار است در قالب این طرح در کشور اجرا شود، سهم استان فارس ۵۰ هزار واحد در نظر گرفته شده که ۲۵ هزار واحد در شهر جدید صدرا و ۲۵ هزار واحد نیز در سایر نقاط استان ساخته  خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها