نمایندگان استان همدان: آیت‌الله مصباح نمونه بارز یک مجتهد انقلابی بود

همدان- ایرنا- نمایندگان مردم استان همدان در مجلس شورای اسلامی با صدور پیام‌های جداگانه‌ای به مناسبت درگذشت «آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی» عضو فقید خبرگان رهبری و رییس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)، این عالم وارسته را نمونه بارز یک مجتهد انقلابی عنوان کردند.

به گزارش ایرنا، نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه با صدور پیامی به مناسبت درگذشت آیت الله محمدتقی مصباح یزدی، گفت: این عالم وارسته به واقع فاتح اندیشه ها بود و برهمین اساس تداوم راه و مرام ایشان توسط شاگردان و رهروانش امری مهم و ضروری است.

حجت الاسلام «احمدحسین فلاحی» در این پیام تسلیت، افزوده است: درود خداوند بر علامه مصباح یزدی جانشین خلف علامه طباطبایی و شهید مطهری، شخصیتی که سالیان سال با تربیت شاگردان و تالیف و تفسیر منابع ارزشمند اسلامی، جامعه  انسانی را از چشمه زلال معرفتِ دین بهره مند کرد.

در این پیام تصریح شده، مرحوم علامه مصباح یزدی بارها به خاطر علمداری عمارگونه انقلاب اسلامی مورد هجمه بدخواهان بیرونی و نوکران درونی استکبار قرار گرفت.

به گفته نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی، منابع بر جای مانده از مکتب علامه مصباح یزدی، هیچگاه از جامعه رخت برنخواهد بست و طرح‌های ولایت و جلسات بصیرت افزاییِ مصباح، توسط رهروان با سابقه و شاگردان این استاد فرزانه ادامه پیدا خواهد کرد چرا که بارفتن مصباح چراغ وجود او خاموش نخواهد شد.

حجت الاسلام «احد آزادیخواه» نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز با صدور پیامی ضمن تسلیت ارتحال آیت‌الله مصباح یزدی، گفت: بار دیگر حوزه‌های علمیه با تأسف و اندوه وافر در سوگ شخصیتی از تبار علم و حکمت و عرفان نشست‌.

در پیام نماینده مردم ملایر آمده است: علامه مصباح یزدی به حق آیتی بود که سیر علمی، معرفتی و فلسفی را با عمل اخلاقی و حالات ربانی در هم آمیخت و از خود الگویی ارایه کرد که تا همیشه درس‌آموز تاریخ است.

در پیام تسلیت حجت الاسلام آزادیخواه تصریح شده، تألیفات عدیده‌ ایشان در زمینه‌های مورد نیاز جامعه و حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌هابا قلمی روان، ترسیم‌گر ضرورت‌های فکری و اخلاقی جامعه و بخشی دیگر از جهاد علمی اوست.

«هادی بیگی نژاد» دیگر نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز با صدور پیامی به همین مناسبت، تاکید کرد: تاسیس مراکز علمی به‌ویژه موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره)، حوزه علمیه قم و حوزه‌های علمیه را در پاسخگویی به سوال‌ها و ابهام‌های نسل انقلاب پربار و دستی پر از دانش و بینش برای آنها به ارمغان آورد.

در پیام تسلیت این نماینده مجلس آمده است: این شخصیت عظیم‌القدر که به خوبی از خورشید تابناک مکتب جعفری استفاده کرد به استوانه‌ای مستحکم از علم و حکمت در حوزه‌های علمیه تبدیل شد به نحوی که ایشان از افتخارات و بالندگی‌های کرسی فلسفه، معرفت، بصیرت و جهاد علمی محسوب می‌شوند. 

هادی بیگی‌نژاد در این پیام تسلیت تصریح کرده، ایشان حضوری مجاهدانه و مخلصانه در راه تربیت بصیرتی و اخلاقی جوانان مومن و انقلابی در سراسر کشور داشت و برهمین اساس حق بزرگی بر دوش تربیت‌شدگان نسل دوم و سوم جوانان انقلابی دارد.

به گفته نماینده مردم ملایر، آیت الله مصباح یزدی نمونه بارز یک مجتهد انقلابی است که تا روزهای آخر حیات پربرکت خویش بر مسیر ولایت ثابت ‌قدم بود.

آیت الله «طه غیاث الدین محمدی» نماینده مردم استان همدان در مجلس خبرگان رهبری نیز با صدور پیامی به مناسبت درگذشت آیت‌الله مصباح یزدی، گفت: این عالم ربانی عمر پر برکت خویش را صرف تالیف، تحقیق و تعلیم کرد.

در پیام تسلیت نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری آمده است: وجود علامه مصباح یزدی وزنه‌ای سنگین برای حفظ ارزشهای انقلاب اسلامی بوده، آن عالم فرزانه افزون بر مجاهدت مستمر در راستای صیانت و حراست از حریم معارف بلند دینی و اسلامی از حضور در میادین سیاسی و اجتماعی نیز غافل نماند.

آیت الله «طه غیاث الدین محمدی دراین پیام تصریح کرده، فقدان ایشان قطعا خساراتی سنگین برای حوزه معارف اسلامی است.

آیت الله مصباح یزدی عضو مجلس خبرگان رهبری و رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) قم که از حدود یک‌ماه قبل به دلیل بیماری گوارشی تحت مراقبت‌های پزشکی قرار داشت، عصر روز جمعه ۱۲ دی ماه در سن ۸۶ سالگی دارفانی را وداع گفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها