دستگاه آزمون ته‌نشینی خودکار دانشگاه یزد طرح برتر جشنواره خوارزمی شد

یزد- ایرنا - طرح دستگاه تمام خودکار آزمون ته‌نشینی دانشگاه یزد در بیست و دومین جشنواره جوان خوارزمی به عنوان طرح برگزیده در بخش رقابتی دانش پژوهان و فناوران با ماهیت نوآوری معرفی شد و رتبه سوم این جشنواره را کسب کرد.

به گزارش روز سه‌شنبه روابط عمومی دانشگاه یزد، در بیست و دومین جشنواره جوان خوارزمی، شهرام آقایی استادیار دانشکده مهندسی برق و آرش طهری دانشجوی دکترای مهندسی معدن این دانشگاه با ارایه طرح دستگاه تمام خودکار آزمون ته‌نشینی موفق به کسب رتبه برتر جشنواره شدند.

استادیار دانشکده مهندسی برق دانشگاه یزد در این زمینه گفت: دستگاه تمام خودکار آزمون ته نشینی به منظور انجام تست‌های ته‌نشینی از مخلوط کردن نمونه‌ها تا شبیه‌سازی فرآیندهای مشابه در تیکنر و تعیین پارامترهای تیکنر مناسب ارایه شده است.
شهرام آقایی با ابراز خرسندی از استقبال معادن، مراکز دانشگاهی و آزمایشگاه‌های تحقیقاتی از این طرح افزود: ارتقای عملکرد این دستگاه برای انجام همزمان سه آزمایش، شرایط مقایسه‌ای را در انجام تحقیقات و آزمایش‌ها فراهم آورده و جایگزین مناسبی برای روش پرخطا و زمان‌گیر دستی است.
از این دستگاه ۲ اختراع ثبت و تاییدیه‌های علمی و عملکردی آن نیز اخذ شده و ضمن قرارگیری در بین طرح‌های برگزیده دانشگاه و استان، در سال رونق تولید به عنوان یکی از ۱۱طرح برگزیده ممتاز کشوری در رونق تولید انتخاب و همچنین گواهی اختراع نوآورانه از بنیادملی نخبگان را نیز کسب کرده است.

 فرایند داوری و ارزیابی طرح های راه یافته به بیست و دومین جشنواره جوان خوارزمی در نیمه آذر ماه با اعلام رای هیات داوران به پایان رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها