۴۹ روستای مهاباد از گاز طبیعی بهره‌مند شدند

مهاباد- ایرنا- بخشدار بخش مرکزی مهاباد گفت: از مجموع ۸۷ روستای توابع بخش مرکزی این شهرستان هم اکنون ۴۹ روستا با جمعیت بالغ بر ۵۰ هزار نفر از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.

سلیمان پاکزاد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه عملیات گازرسانی به روستاهای باقی مانده نیز در دستور کار قرار دارد، افزود: قبل از سال ۱۳۹۲ تنها ۹ روستای این بخش از گاز طبیعی برخوردار بوده‌اند که طی هفت سال گذشته با تلاش‌های صورت گرفته، عملیات گازرسانی به ۴۷ روستای این شهرستان به اتمام رسیده و تا پایان سال آینده عملیات گازرسانی در بیشتر روستاهای باقی مانده نهایی خواهد شد.

وی ادامه داد: هم اکنون گازرسانی به هفت روستای دیگر بخش مرکزی مهاباد آماده بهره‌برداری شده که در دهه مبارک فجر افتتاح می شود و مجموع کل روستاهای دارای گاز طبیعی این بخش به ۵۶ روستا خواهد رسید.

بخشدار بخش مرکزی مهاباد گفت: در طول هشت سال گذشته ۴۱۰ هزار متر مربع از کوچه و معابر روستاهای بخش مرکزی  آسفالت شده و عملیات زیرسازی و آماده سازی کوچه و معابر ۱۹ روستای دیگر این بخش تا پایان سال ۱۴۰۰ به اتمام خواهد رسید که در صورت تأمین اعتبار از محل قیر رایانه‌ای با مساعد شدن آب و هوا در سال آینده آسفالت خواهد شد.

پاکزاد اضافه کرد: عملیات گازرسانی در این ۱۹ روستا به اتمام رسیده و در صورت تأمین اعتبار ۱۴۰ هزار متر مربع از کوچه و معابر این روستاها نیز آسفالت می‌شوند.

وی افزود: از ۸۷ روستای بخش مرکزی، ۵۹ روستا از شبکه آبرسانی آب شرب استاندارد استفاده می‌ کنند و با تکمیل شدن مجتمع آبرسانی به ۱۴۱ روستای این شهرستان تمامی روستاها به شبکه آبرسانی پایدار و استاندارد متصل خواهد شد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر ۳۰ روستای بخش مرکزی به اینترنت نسل چهارم و ۳۰ روستای دیگر هم به اینترنت نسل سوم متصل هستند اما به دلیل اهمیت دسترسی دانش آموزان به اینترنت، با مشکل اینترنت در بیشتر روستاهای این بخش روبرو هستیم.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر در جنوب آذربایجان غربی واقع شده و دارای ۱۹۲ روستا با جمعیتی بالغ بر ۷۰ هزار نفر در قالب ۲ بخش مرکزی و خلیفان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها