۱۴ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۴۱
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 84171880
۰ نفر

برچسب‌ها

واکسن کرونا ساخت چین در مصر مجوز استفاده گرفت

تهران- ایرنا-  تلویزیون دولتی چین اعلام کرد واکسن کرونا شرکت داروسازی «سینوفارم» چین، به طور رسمی برای استفاده اضطراری در مصر مجوز گرفته است.

به گزارش ایرنا، «سی جی تی ان» روز یکشنبه به نقل از «هلا زاید» وزیر بهداشت مصر گزارش کرد که مجوز استفاده از این واکسن چینی روز دوشنبه توسط سازمان غذا و داروی مصر (EDA)  برای وزارت بهداشت ارسال می شود.

 مصر سه هفته پیش اولین محموله واکسن کرونا ساخت سینوفارم چین را دریافت کرده بود.

وزیر بهداشت مصر گفت که تاکنون چهار مرحله آزمایش روی این واکسن در مصر انجام و ایمنی واکسن ثابت شده است.

 زاید گفت که مصر دومین محموله واکسن کرونا را ظرف چند روز آینده دریافت خواهد کرد و انتظار می رود واکسیناسیون از اواخر ژانویه /اوایل بهمن/ در این کشور آغاز شود.

چین و مصر دو روز پیش تفاهم نامه همکاری مشترک در زمینه واکسن کرونا را باحضور وزیر بهداشت مصر، «لیائو لیکیانگ»  سفیر چین در مصر و «محمد حسنانی»  دستیار وزیر بهداشت در امور بهداشت عمومی امضا کردند.

لیائو در این مراسم گفت: دولت چین اهمیت زیادی به ایمنی و اثربخشی واکسن می دهد و امضای تفاهم نامه نیز همکاری در زمینه تحقیق، توسعه، تولید و استفاده از واکسن های ویروس کرونا بین نهادهای مربوطه دو کشور را تقویت می کند.

او با یادآوری اینکه واکسن های چینی در بسیاری از کشورها در مرحله سوم آزمایش بالینی قرار دارد تاکید کرد چین استفاده اضطراری از واکسن ها را در این کشور تصویب کرده است و هیچ عکس العمل جدی و جانبی هم در مورد عواقب منفی این واکسن ها تا کنون گزارش نشده است.

 سفیر چین در مصر با بیان اینکه همه حق دریافت واکسن کرونا را دارند گفت که چین متعهد است که این واکسن را به عنوان کالای عمومی جهانی و با قیمت های مناسب تهیه کند و بدین ترتیب سهم خود را در اطمینان از در دسترس بودن و مقرون به صرفه بودن واکسن ها در کشورهای در حال توسعه انجام دهد.

 از زمان آغاز بحران کرونا،  مصر و چین از طریق کمک های پزشکی و تبادلات تخصصی در زمینه مبارزه با بیماری همهگیر همکاری نزدیک داشته اند.

 بر اساس گزارش دانشگاه جان هاپکینز ،تاکنون ۱۴۰ هزار و  ۸۷۸ مورد مبتلا به کرونا در مصر گزارش شده است که هفت هزار و 741 تن از این افراد جان خود را از دست داده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

سرخط اخبار جهان