۱۴ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۲۵
کد خبرنگار: 906
کد خبر: 84171854
۰ نفر

برچسب‌ها

عوارض شهرداری اراک نباید بیش از ۲۰ درصد افزایش یابد

اراک - ایرنا - رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اراک گفت: عوارض شهرداری این شهر در سال آینده نباید بیش از ۲۰ درصد افزایش پیدا کند و در حال باید رعایت وضع اقتصادی شهروندان مد نظر قرار گیرد.

«ایرج رضایی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: برخی مدیران شهرداری خواهان افزایش ۵۰ تا ۱۰۰ درصدی نرخ عوارض هستند که بیشتر اعضای شورای شهر با این میزان افزایش به دلیل مشکلات اقتصادی مردم، مخالف هستند.

وی بر بهای واقعی، عادلانه  و منطقی خدمات تاکید کرد و اظهار داشت: افزایش بهای خدمات کشتارگاه نیز در شرایط فعلی مطلوب نیست زیرا گوشت جزو اقلام استراتژیک به حساب می‌آید و تغییر بهای خدمات شهرداری در کشتارگاه، بر قیمت آن تاثیر گذار است و حداکثر افزایش بهای خدمات در این بخش نیز باید تا ۲۰ درصد باشد.

رضایی اظهار داشت: ساخت یک اپلیکیشن پرداخت و محاسبه بهای خدمات و نرخ عوارض شهرداری امری ضروری است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد زیرا این مهم می‌تواند از بوروکراسی زاید اداری و مراجعه حضوری شهروندان به شهرداری جلوگیری کند.

وی گفت: شهرداری اراک می تواند با ساخت این اپلیکیشن آن را به سایر شهرداری های کشور بفروشد و از این بخش نیز درآمدزایی خوبی داشته باشد.

ایرج رضایی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اراک

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اراک افزود: بازنگری در نرخ گذاری بهای خدمات تاکسی داران ضروری است زیرا متاسفانه نرخ دریافتی تاکسی داران همواره بیشتر از نرخ مصوب است و  ازسوی دیگر اراک مسیربندی تاکسی رانی مشخص و به روزی ندارد که چنین موضوعی خدمات دهی حمل و نقل عمومی را با انواع چالش ها رو به رو کرده است.

وی عنوان کرد: سازمان حمل و نقل شهرداری اراک باید یا از تاکسی‌های اینترنتی یک قدم جلوتر باشد و یا خدمات  دهی خود را تسهیل کند تا بتواند خدمات دهی اثربخش تری داشته باشد.

کلانشهر اراک مرکز استان مرکزی است و در این منطقه بیش از ۶۸۰ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها